Odermat pobednik veleslaloma u Banskom

marko odermat, veleslalom

Švajcarski skijaš Marko Odermat pobednik je današnjeg veleslaloma koji je u okviru Svetskog kupa vožen u bugarskom Banskom.

Odermat je slavio rezultatom 2:15,75 minuta i tako stigao do devete uzastopne pobede u veleslalomu u Svetskom kupu. Švajcarac nije izgubio u ovoj disciplini od februara 2023. godine.

„Staza je bila dobra, uslovi su bili dobri. Zabavljao sam se“, rekao je Odermat posle trke.

Drugo mesto osvojio je Norvežanin Aleksande Sten Olsen koji je za 0,91 sekundu bio sporiji od Odermata, dok se na poslednji stepenik pobedničkog postolja popeo Austrijanac Manuel Feler koji je za pobednikom zaostao 1,08 sekundi.

Odermat je vodeći u generalanom plasmanu Svetskog kupa sa 1.506 bodova, drugi je Francuz Siprijan Sarazan sa 684, a treći Feler sa 669 bodova.

U poretku veleslaloma Odermat je prvi sa 600 bodova, ispred Hrvata Filipa Zubčića koji ima 314 i Slovenca Žana Kranjeca sa 271. bodom.