Pančevka Nikolina Radovanović osvojila dva zlata na međunarodnom atletskom mitingu u Sremskoj Mitrovici

nikolina radovanovic, ak tamis, bacanje kugle, bacanje vorteksa, k-013

Atletsko čudo od deteta, kako zovu Nikolinu Radovanović atletičarku AK Tamiš, u Sremskoj Mitrovici je u subotu 07. septembra ostvarila najbolji rezultat ikada u Srbiji u disciplini bacanje kugle 2kg.

Naime u Sremskoj Mitrovici je u subotu održan tradicionalni međunarodni atletski miting pod nazivom „Letnji miting prijateljstva“ na kome je učestvovalo je više od 500 atletičara/ki iz Srbije, BiH i Rumunije.

Atletičarka AK Tamiš Nikolina Radovanović je odmah u prvoj seriji discipline:bacanje kugle ostvarila neverovatan rezultat od čak 14,42m. U istoriji Srpske atletike niko od atletičarki nije do sada bacio kuglu na tu daljinu. Kuriozitet rezultata Nikoline Radovanović je što je ona ulazno godište, godinu dana mlađa od svih ostalih takmičarki i da je i sledeće godine u istoj kategoriji.

Odmah nakon nestvarnog rezultata u bacanju kugle, Nikolina Radovanović je otišla na start discipline.bacanje vorteksa i takođe u prvoj seriji krenula izuzetno snažno ostvarivši rezultat od izuzetnih 56,80m - ubedljivo osvojivši još jednu zlatnu medalju. Treba napomenuti da je Nikolina Radovanović jedina atletičarka u Srbiji koja ove sezone vorteks baca na daljine preko 55m.

Sledećeg vikenda Nikolinu Radovanović očekuje pojedinačno prvenstvo Srbije u atletici, koje se održava u Kraljevu gde od nje očekujemo lepe rezultate u diciplinama bacanje kugle i bacanje vorteksa.

Niz medalja za AK Tamiš na takmičenju u Sremskoj Mitrovici nastavili su Una Vojvodić i Lena Gavrilović u kategoriji atletskih škola u disciplini bacanje borteksa.

7308cf46 2012 4ec9 8f58 3df6b106ca58 copy

Una Vojvodić je osvojila zlatnu medalju sa odličnim rezultatom od 40,73m a Lena Gavrilović bronzanu medalju sa rezultatom od 31,33m.

U trci pionira u disciplini 800m Ignjat Papić atletičar AK Tamiš osvojio je srebrnu medalju. Ignjata Papića sledećeg vikenda takođe očekuje državno prvenstvo u atletici.

Za AK Tamiš na mitingu u Sremskoj Mitrovici su nastupili još i Nađa Cvetković, Minja Simović, Nataša Denćan, Filip i Sara Radivojević i Nevena Nikolić.