Badminton: Marija Samardžija prvakinja Srbije u grupi do 11 godina

Marija Samardžija, igračica Badminton kluba “Dinamo” iz Pančeva osvojila je zlatnu medalju i titulu prvakinje Srbije u kategoriji devojčica do 11 godina na Prvenstvu države za juniore održanom ovog vikenda u Vršcu.

Članovi pančevačkog Badminton kluba Dinamo bili su najbolji u najmlađem uzrastu.

Osim Marije Samardžije, uspešna je bila i Katarina Vig koja je osvojila treće mesto u kategoriji devojčica do 11 godina.

U kategoriji dečaka istog uzrasta, Mihajilo Vig je nakon izuzetno uzbudljivog finala osvojio drugo mesto i srebrnu medalju. Bolji od njega je bio Uglješa Mihajlović iz beogradskog Klira. Bronzano odličje otišlo je u ruke Vanji Bokanu, koji je u meču za treće mesto savladao klupskog drugara, Petra Radonića.

Prvenstvo države za juniore održano je 28. i 29. maja u sali Hemijsko-medicinske škole u Vršcu.