Dejan Pešić osvojio dve medalje

Nakon trijumfa na Prvenstvu Vojvodine, kako se i očekivalo,Dejan Pešić, najuspešniji strelac Streljačke družine 'Pančevo 1813' , uspeo je da osvoji i dve medalje, u veoma jakoj konkurenciji seniora na Prvenstvu Srbije malokalibarskom puškom po A programu, koje je održano 9. i 10. jula u Novom Sadu.

U disciplini 60 metaka u ležećem stavu, Dejan je u osnovnom meču otpucao 616,8 krugova, a nakon finala od 8 najboljih seniora, osvojio je drugo mesto srebrnu medalju. Od njega je bio bolji samo proslavljeni olimpijac i kapiten olimpijskog tima za RIO, Stevan Pletikosić iz Kragujevca.

U disciplini trostav sa 3x40 metaka u klečećem, ležećem i stojećem stavu, Dejan je u osnovnom meču otpucao 1.167 krugova, a nakon uzbudljivog finala od 8 najboljih seniora i borbe sa tri olimpijca, osvojio je treće mesto i bronzanu medalju.

Sve pohvale Dejanu za medalje, i za borbu u jakoj konkurenciji, a pogotovo za rezultat u ležećem stavu (trostava) od 40 metaka je pogodio 39 centara i samo jednu devetku. Dejan uporno radi na povećanju rezultata, i redovno i naporno trenira na strelištu u Novom Sadu, koje koristi besplatno, ali uz velike putne troškove i provodi po 7 sati dnevno, po jednom treningu, kaže Siniša Veljković iz Streljačke družine.

Veliku pomoć pruža i sportski direktor reprezentacije Srbije, Srećko Pejović, koji je Dejanov lični trener, i prati ga u B reprezentaciji Srbije.

Narednog vikenda će biti održano međunarodno takmičenje Velika nagrada i Grand prix Novog Sada, na kojem će Dejan nastupiti u obe discipline malokalibarskom puškom, a očekujemo veliku borbu u finalu, u veoma jakoj konkurenciji seniora.

Ovo je ujedno i zadnje takmičenje pred Olimpijske igre u Riu.