Košarkaši VRŠCA u Čačku imali manje sportske sreće

kk vrsac, kosarka

Košarkaši Vršca, u 28. kolu KLS, posle produžetka, izgubili su 94:90 od ekipe Čačak 94 Quantox.

Domaća ekipa odlično je otvorila utakmicu i u prvoj četvrtini već stekli razliku od 7 posena. Do kraja poluvremena Vrščani su se vratili na -5. Bio je to „dvoboj“ Lakića sa 19 i Filipsa koji je u prve dve četvrtine postigao 22 poena.

Treća deonica završena je rezultatom 67:56, a Čačani su već u 34. minutu imali i 15 razlike. Kada su svi misli da je utakmica završena, Vrščani su „dodali gas“. U poslednjem minutu uspeli su da anuliraju razliku od 8 poena i uđu u produžetke. Ipak, u produžetku, domaća ekipa pokazala je jaču mentalnu čvrstinu.

Uprkos porazu u Čačku, KK Vršac i dalje drži priključak za prve tri ekipe, sa svega 3 boda zaostatka za prvoplasiranom Vojvodinom. U narednom, pretposlednjem kolu, Vrščani 7. aprila u Centru Millennium dočekuju OKK Beograd, dok će u zadnjem kolu, 14. aprila, gostovati Zdravlju u Leskovcu.