Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website LOKALNI IZBORI: Stanko Pužić nosilac liste "Pančevo protiv nasilja - Biram borbu" - predstavljanje - | K-013 Portal

LOKALNI IZBORI: Stanko Pužić nosilac liste "Pančevo protiv nasilja - Biram borbu" - predstavljanje

stanko puzic, pancevo protiv nasilja, lokalni izbori, pancevo, predstavljanje kandidata

U Pančevu se 2. juna održavaju lokalni izbori. S tim u vezi, pozvali smo nosioce lista koje pretenduju da dođu na vlast, da nam odgovore na nekoliko pitanja i na taj način se bliže predstave potencijalnim biračima.

Na pitanja odgovora Stanko Pužić, nosilac liste koalicije "Pančevo protiv nasilja - Biram borbu", koju čine Narodni pokret Srbije, Demokratska stranka, Zeleno-levi front, Liga socijaldemokrata Vojvodine - Vojvođani i Pokret slobodnih građana

Na koji konkretan način ćete poboljšati kvalitet života građanima Pančeva?

SP: Našim Pančevom iz koga su potekli mnogi velikani nikada više neće vladati ljudi sumnjive prošlosti iz drugih gradova kojima naš grad služi za političko i poslovno potkusurivanje. Neće se više dešavati da nas bilo ko ostavi u mraku samo zato što je "oprao" naše pare za gradsku rasvetu ili zarađivao na takozvanoj rekonstrukciji keja ili gradskog parka. Ne sme više nijedna stranka da uzurpira javna preduzeća, ustanove u gradu, da maltretira i ucenjuje svoje zaposlene vožnjom na mitinge i nekim kapilarnim glasovima ili ostale građanke i građane članskom kartom vladajuće stranke u zamenu za mesto u vrtićima, socijalnu pomoć, radno mesto ili bilo šta drugo. Tome ćemo uskoro stati na put, takvoj bahatosti i bezakonju uskoro dolazi kraj. Naša borba se ogleda prvenstveno u tome da oslobodimo naš uzurpirani grad, i vratimo ga na upravljanje svima nama. Naš interes jesu svi građani i građanke našeg grada, da se problemi i izazovi iz oblasti infrastrukture, razvoja grada i naseljenih mesta reše. To ćemo postići tako što ćemo informisati građanke i građane o radu gradskih organa, vraćanju suštinske nadležnosti mesnim zajednicama, kontrolistai urbanistički razvoj grada, učiniti naše ulice čistijim i rešavati probleme pasa lutalica, učiniti naš javni prevoz efikasnim, kao i raditi na izgradnji novih vrtića i ukudanje listi čekanja za upis dece u vrtiće. Sve ovo možemo postići ako se ujedinimo i zajedno izađemo na izbore koji su zakazani za 2. jun i iskoristio svoje biračko pravo tako da sa našom olovkom, svojevoljno pokažemo da nam je dosta ove preduge i korumpirane vlasti. Da su neki novi ljudi tu, spremni da povedu naš grad, i učine život u njemu onakvim kakvim svi mi zaslužujemo.

Koji su prema vašem mišljenju najveći problemi u gradu Pančevu?

SP: Odgovor na ovo pitanje prvo moramo potražiti u sistemu vrednosti i nestručnosti koji se trenutno ogleda u vlasti SNS-a i Aleksandra Vučića. Sve je urađeno da se naši sugrađani unize i potlače, da vodjenje grada izmeste iz kancelarije gradonačelnika i smeste u fotelje pojedinaca koji nemaju veze sa našim gradom. Jednom rečju, uzurpirali su sve poluge moći u gradu i njime vladaju na jedan jako nestručan i maliciozan način. Prvo moramo da se rešimo ovog nakaradnog sistema, da vidimo leđa aktuelnom režimu i postavimo sve na noge tako da sistem radi u prilog građanima, ne individualnim koruptivnim načelima. Prvenstveno, kao što smo rekli, fokus na infrastrukturu, razvoj grada i naseljenih mesta.

Zašto kampanja nije vidljivija i sadržajnija sa više programskih načela i programa?

SP: U skladu sa novonastalom političkom situacijom i vrlo kratkim vremenom za samu kampanju, uz razne opstrukcijama kojima smo izloženi od strane vlasti, potrudićemo se da do izborne tišine kampanja bude vidljiva i nadamo se da će građani Pančeva podržati naš program i da će nam ukazati poverenje 2. juna. Naša kampanja teče prema planu koji smo usaglasili na nivou koalicije, podelili smo se u timove koji će raditi po gradu sa našim sugrađanima imati što češće konatakte, timove za naseljena mesta, gde ćemo razgovarati sa našim sugrađanima, ali i tim koji će se baviti društvenim mrežama. Time ćemo nastojati da dopremo do što većeg broja glasača kako bismo im preneli našu poruku. Da napravimo jasno razdvajanje od svih ostalih listi za neke od kojih imamo opravdanu sumnju da su napravljene u saradnji sa vladajućim režimom. Svakako da je naša lista "Pančevo protiv nasilja – Biram borbu" proglašena pod rednim brojem 3 i tu poruku moramo da prenesemo do svakog glasača na teritoriji grada Pančeva.

Da li ćete, ukoliko pobedite, iskoreniti stranačko zaposljavanje i nepotizam ili ćete nastaviti praksu dužu od tri decenije da se na mesta u javnim preduzećima u Pančevu zapošljavaju podobni stranački kadrovi?

SP: Kada pobedimo, garantujemo da će stranačko zapošljavanje biti prošlost i da će se selekcija kadrova vršiti na osnovu ličnih kompetencija i stručnih kvalifikacija. Svako ko svoj posao radi pošteno, kako treba i u skladu sa opisom radnog mesta nema razlog da brine. Vidimo da su običaji da po javnim preduzećima imao više zaposlenih nego realne potrebe za radnom snagom, to svakako mora da stane i ne smemo nastaviti praksu koju trenutni vladajući režim radi, a to je da drži javna preduzeća kao plen i da služi za političko i poslovno potkusurivanje. Moramo da revitalizujemo naša javna preduzeća, da ih učinimo efektivnijim i efikasnijim kako bismo napravili sistem koji radi u korist građana a ne na njihovu štetu.

Kakvo će biti Vaše rešenje, ukoliko pobedite na izborima, za lokalni javni prevoz u Pančevu, koji je najskuplji javni lokalni prevoz u Srbiji?

SP: Svakako da ćemo se pozabaviti pitanjem javnog prevoza u Pančevu. Preispitaćemo štetnost ugovora koji je grad potpisao i zašto ne možemo da odgovorimo na zahteve građana da se javni prevoz učini efikasnijim tako da bismo mogli da držimo cenu karata na jednom pristojnom nivou. Kako to da mi plaćamo pojedinačno najskuplju kartu izmedju Pančeva i Beograda, koja sada košta 350 dinara u jedno pravcu. Mi smo se i ranije izjašnjavali, pravili akcije i priloge kada je pokrenuta priča da će cene prevoza u Pančevu poskupeti. Uspeli smo da prolongiramo jedno vreme poskupljenje, ali grad i preduzeće koje rukovodi javnim prevozom nisu imali sluha za naše zahteve, niti zahteve građana Pančeva. S obzirom da je najviše pogodjena omladina ovim cenama, kao i naši stariji sugrađani, jedan od prioriteta kada dođemo na vlast će nam biti da revidiramo sve mehanizme koji trenutno čine da je cena karte tako skupa.

Šta će Vam biti prioriteti po dolasku na vlast?

SP: Naši prioriteti se ogledaju u tome da želimo da vidimo jasne promene u našem gradu. Da uvedemo pravovremeno i jasno informisanje građana o radu gradskih organa, tako što ćemo učiniti rad transparentnim i usaglašenim sa zahtevima građana. Radićemo u prilog tome da vratimo suštinsku nadležnost mesnim zajednicama, a ne kao što je to danas da one služe da se zadovolji njihova forma. Uvešćemo red i kontrolu u urbanistički razvoj grada, Pančevo zaslužuje da zadrži svoj stari izgled, a ne da se gradilišta dižu mimo utemeljenog i stručnog urbanističkog plana. Pančevačke ulice moraju da budu čiste i uredne, JKP Higijena je sistemski urušavana, rešićemo problem pasa lutalica. Već smo spomenuli da je efikasan gradski prevoz jedan od naših prioriteta. Radićemo na izgradnji novih objekata i ukudanju liste čekanja za upis dece u vrtiće. Ovi, kao i mnogi drugi izazovi su pred nama, zato jedino zajedno možemo da učinimo korak u pravcu poboljšanja naših života tako što ćemo 2. junaizaći i zaokružiti broj 3.

Kako ćete građane uveriti da nisu svi isti i da treba da Vam daju poverenje?

SP: Po logici stvari, mi nismo svi isti. Ne može se generalizovati i stavi u kontekst da su svi politički akteri isti. Koaliciju "Pančevo protiv nasilja – Biram borbu" čine veliki broj ljudi novih ljudi koji nikada nisu bili na vlasti. Oni su pokazali svojim delovanjem da nisu svi isti i pozivamo sve građane i građanke Pančeva da im pruže poverenje. Velika većina nas ima ozbiljnu želju da se bavi lokalnom politikom, da učestvuju u radu lokalnih institucija i tako doprinesu poboljšalju života u našem gradu. Mi smo jednostavno odlučili da ne želimo da prihvatimo ovakav sistem vrednosti i da želimo da ga menjamo iz korena. Pančevo je grad, ali se mi mahom znamo iz viđenja, dovoljno je da se raspitamo ko je ko u ovom gradu i lako možemo da uvidimo ko je ovde čistog srca, a ko želi da se okoristi. Mi ćemo se baviti politikom na odgovoran način, u prilog tome ide i naša ideja da okupimo sve prave opoziciono nastrojene stranke i grupe na jednoj strani i tako pobedimo apatiju koja je zavladala našim gradom. Moramo da se okrenemo jedni prema drugima, da se ujedinimo i menjamo zajedničkim naporima naš grad na bolje.

Koje su Vaše reference, uspesi i poslovna postignuća mimo politike?

SP: Moje skromno iskustvo se ogleda u više od deset godina rada za veliku multinacionalnu kompaniju u kojoj vodim operativni segment vezan za korporativno upravljanje rizicima i usaglašenost poslovanja, bazirajući se uglavnom se na analize rizika i kontinuitet poslovanja. Kroz rad u tako velikom sistemu sam stekao mnogo iskustva i veština u poslovanju na svim kontinentima i upoznao mnogo različitih kultura i ljudi. Kao neko ko stalno stremi ka unapređenju i usavršavanju, polaznik sam više različitih kurseva i treninga u okviru svojih poslovnih angažmana. Nešto na šta sam jako ponosan, a desilo se prošle godine, je i to da sam bio mentor jednoj učeničkoj kompaniji koja je deo obrazovnog programa "Dostignuća Mladih" koji omogućava učenicima da budu uključeni u razvoj i vođenje sopstvenih kompanija, gde smo kao tim osvojli prvo mesto na regionalnom takmičenju.

Ukoliko dođe do lošeg izbornog rezultata, da li ćete i na koji način preuzeti odgovornost?

SP: Verujemo prvenstveno da će naši sugradjani prepoznati našu energiju i entuzijazam, i što je još važnije, naše ideje kako želimo da menjamo naše društvo na bolje. Rezultat izobra će samo ići u prilog toj konstataciji i da će svakako naš zajednički rezultat ostati zapažen na predstojećim izborima. Shodno tome, mi smo uvereni da ćemo napraviti dobar rezultat, i da će već 3. junaPančevo biti slobodan grad. U prilog tome govori i svest kod birača, ona je počela da se menja, i nastaviće da se menja u pravcu promena. Ono što nama daje dobru potporu jesu i svakako izborni rezultati sa nedavno završenih republičkih i pokrajinskih izbora gde smo uspeli da osvojimo gotovo 18.000 glasova, što je, složićete se vrlo dobar rezultata za naš grad. Naravno, ukoliko pak, rezultat ne bude onakav kakav smo očekivali, svakako da ćemo sesti posle izobora i uraditi detaljnu analizu rezultata i shodno tome doneti dalje zaključke kako ćemo nastaviti. Mi ne bežimo od odgovornosti, mi znamo šta znači postupati odgovorno i prema tome, time ćemo se voditi i kada ostarimo dobar i manje dobar rezultat.Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici ,Youtube nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.