Sanja Perić – prvakinja Srbije u badmintonu

Sanja Perić postala je prvakinja Srbije do trinaest godina prvog dana prvenstva Srbije u badmintonu u Vršcu. Anđela Vitman zauzela je treće mesto u kategoriji devojčice do trinaest godina.

Ovog vikenda, 28. i 29. maja u Vršcu, u organizaciji BK “Fanatik” iz tog grada i Badminton Saveza Srbije održava se Juniorsko Prvenstvo Srbije u badmintonu. Prvi dan na programu su bile kategorije U13 i U17.

Badminton klub “Pančevo” je prvog dana, nastupilo sa pet igrača u obe kategorije.

U kategoriji devojčica U13 bilo je veoma uzbudljivo. BK “Pančevo” imalo je čak tri predstavnice: Natalija Boharević, Anđela Vitman i Sanja Perić.

U uzbudljivom finalu protiv igračice iz Kruševca, Sanja Perić uspela je da pobedi i osvoji titulu prvakinje Srbije do trinaest godina. Sanji je pripala zlatna medalja i šampionski pehar.

Anđela Vitman pružila je sjajnu igru i uspela da osvoji treće mesto i bronzanu medalju.

U kategoriji dečaka U13, Nikola Borka je bio blizu osvajanja bronzane medalje, ali mu je ovog puta izmakla.

Njegov brat, Mihajlo Borka, pružio je dobre partije u kategoriji U17.

Danas, drugog dana takmičenja, Badminton klub “Pančevo” će imati četiri predstavnika.