U dve trke 24 medalje za pančevačke triatlonce

Poslednja dva vikenda bila su izuzetno zanimljiva za takmičare Triatlon kluba Tamiš iz Pančeva, a njihovi takmičari su osvojili 24 medalje.

U Somboru je 21. avgusta održana trka STU kupa na sprint distanci, popularna trka Somborman, ove godine šesti put. Na trci je nastupilo 23 takmičara triatlon kluba Tamiš koji su osvojili 12 medalja.

U glavnoj trci dana, na distancama 0,75 km plivanja, 20 km bicikla i 5 km trčanja najbrži je bio Danilo Jovanović koji je ovom pobedom učvrstio prvo mesto na individualnoj tabeli STU kupa i pokazao da je ovo sezona njegove pune takmičarske zrelosti.

Pored njega medalje su još osvojili i juniori Aleksa Karlaš bronza; AG 18-30 godina Rastko Radosavljević zlato; nade devojčice Anja Davidović zlato; nade dečaci Vanja Isevski srebro, Đorđe Racić bronza; mlade nade Ognjen Perišić zlato, Luka Gligorić srebro; početnici devojčice Iva Božičković zlato; početnici dečaci sve tri medalje su osvojili naši klinci Bogdan Jelača, Stefan Jelača i Marko Gligorić.

U Sremskoj Mitrovici juče je održano prvenstvo Srbije u akvatlonu. Na ovoj trci Triatlon klub Tamiš je predstavljalo 22 takmičara koji su osvojili 12 medalja.

U glavnoj trci dana, 1 km plivanja i 5 km trčanja, najbolja triatlonka Srbije Vida Medić osvajila je prvo mesto i tituli najbrže u duatlonu, kros triatlonu i sprint triatlonu dodala je titulu najbolje akvatlonke. I ona je ovom pobedom učvrstila prvo mesto na individualnoj tabeli STU kupa.

Uz nju osvajači medalja su bili još AG 18-30 Rastko Radosavljević srebro, AG 41+ Dušan Lukić srebro; nade devojčice Anja Davidović zlato; nade dečaci Marko Glišić zlato, Vanja Isevski bronza; mlade nade Ognjen Perišić srebro, Marko Babi bronza; početnici dečaci 9 i 10 godina Bogdan Jelača zlato, Vojin Davidović srebro; početnice devojčice 9 i 10 godina Iva Božičković bronza; početnici mlađi od 8 godina Stefan Jelača bronza. Sve ove osvojene medalje donose bodove za klupsku tabelu STU kupa gde Triatlon klub Tamiš ubedljivo vodi.

Sezona se bliži kraju pa je po kalendaru trka Srpske Triatlonske Unije ostala još samo trka STU kupa na Adi Ciganliji 25. septembra.