VRŠAC: Prvi poraz košarkaša u Millenniumu ove sezone

kk vrsac, kosarka, ok beograd

OKK Beograd je jedina ekipa koja je dva puta savladala Vrščane i nanela im u 29. kolu KLS prvi poraz u Milenijumu ove sezone. Mladi igrači OKK Beograda nisu se predavali i kada su imali dvocifren rezultatski zaostatak, dok su izabranici trenera Lazara Spasića zbog preranog opuštanja izgubili dobijen meč, rezultatom 97:99.

Vršac je nastupio bez povređenog Simića, ali prema rečima trenera Spasića na konferenciji za medije, njegov izostanak nije uticao na poraz koliko neodgovornost igrača u završnici . U prvom poluvremenu vodila se izjednačena borba u kojoj su se rivali smenjivali u vođstvu. Beograđani su dobili prvu, Vrščani drugu četvrtinu i na poluvreme se otišlo sa minimalnom prednošću domaćina (42:41).

U drugom poluvremenu Vršac je zaigrao energičnije i imao period najbolje igre od 32. do 35. minuta kada je koševima Matovića, Filipsa i Stefanovića došao do dvocifrene prednosti (78:68). Trojkom Slobodana Jovanovića, nešto kasnije, Vršac je ostvario najveće vođstvo na utakmici (81:78). Od tog trenutka Vrščani kao da su pomislili da je meč rešen.

Beograđani su nošeni energijom najboljeg igrača ovog susreta, Petrovića, napravili seriju 14:1 i uspeli da dođu do izjednačenja na minut do kraja regularnog toka (82:82). U poslednjih 60 sekundi najpre je Filips Vrščane približio pobedi (84:82), ali je uzvratio Petrović košem iz solo akcije (84:84) i utakmica je otišla u produžetak.

U dodatnih pet minuta bilo je uzbuđenja na pretek, najpre je OKK Beograd poveo, pa je Haskin sa dva uzastopna koša na minut pre kraja Vršcu doneo tri poena prednosti (95:92). Uzvraito je trojkom Paunović, potom Petrović pogodio za prednost OKK Beograda koju Vrščani nisu uspeli da sustignu u penal završnici. Jedan od razloga poraza igrači Vršca mogu naći u činjenici da su na ovom meču promašili čak 16 slobodnih bacanja.

U poslednjem kolu regularnog dela sezone Vršac gostuje u Leskovcu ekipi Zdravlja.

VRŠAC – OKK BEOGRAD 97:99 (20:25, 22:16, 22:20, 20:23, 13:15)

Centar Milenijum, gledalaca 500, sudije: Vesković, Tomić, Marković.

VRŠAC: Dišić, Đorđević 4 (4 sk), Stefanović 15 (4 sk), Sl. Jovanović 7 (4 as), Jurček 4, Filips 23 (13 sk), St. Jovanović 11 (4 sk), Nedeljković, Vuković 4, Haskin 11 (8 sk), Matović 16 (5 sk), Jeković 2.

OKK BEOGRAD: Nekić 8 (7 sk), Vukčević 10, Paunović 17, Dragojević 14 (10 sk), Živković, Pavlović 10 (4 sk), Radaković, Gačić 8 (5 sk), Mušicki 3, Petrović 29 (12 as).