Alvaro Martin i Marija Peres doneli Španiji zlatne medalje u brzom hodanju na 35 kilometara

atletika, alvaro martin, marija peres, brzo hodanje, budimpesta

Španski atletičari Alvaro Martin i Marija Peres osvojili su danas zlatne medalje u brzom hodanju na 35 kilometara, na Svetskom prvenstvu u Budimpešti.Martin je trku istrčao za dva sata, 24 minuta i 30 sekundi, čime je postavio novi nacionalni rekord Španije.

Srebro je pripalo ekvadorskom takmičaru Brijanu Danijelu Pintadu, koji je bio sporiji četiri sekunde od pobednika, dok je do bronze došao japanski atletičar Masatora Kavano (2:25,12).

U ženskoj konkurenciji Peres je trku završila za dva sata, 38 minuta i 40 sekundi, što je ujedno novi rekord svetskih prvenstava.

Peruanka Kimberli Garsija Leon osvojila je srebro (2:40,52), a bronza je pripala Grkinji Andigoni Drizmbioti (2:43,22).

Martin i Peres su ranije na Svetskom prvenstvu u Budimpešti osvojili i zlatne medalje u brzom hodanju na 20 kilometara.