Banjaja osvojio titulu u Moto GP šampionatu

banjaja, moto

Vozač Dukatija Italijan Frančesko Banjaja osvojio je danas titulu prvaka u Moto GP šampionatu.

Banjaja je danas osvojio deveto mesto na Velikoj nagradi Valensije što mu je bilo dovoljno da dođe do titule u Moto GP šampionatu.

Italijan je na kraju osvojio prvo mesto u generalnom plasmanu sa 265 bodova.

Vozač Jamahe Francuz Fabio Kvartararo nije uspeo da odbrani titulu u Moto GP šampionatu, pošto je na Velikoj nagradi Valensije stigao do četvrte pozicije. On je na kraju osvojio drugo mesto u generalnom plasmanu vozača sa 248 poena.

Prvo mesto na VN Valensije osvojio je domaći vozač Aleks Rins na Suzukiju, koji je ostvario vreme od 41:22.250 minuta, dok je drugi bio Južnoafrikanac Bred Binder iz ekipe Red Bul. Treće mesto pripalo je Špancu Horheu Martinu iz ekipe Pramak rejsing.

Naredna sezona u Moto GP šampionatu startovaće 26. marta 2023. godine za Veliku nagradu Portugalije na stazi Portimao.