Oliveira pobednik Moto GP trke na Tajlandu

moto gp tajland, oliveira

Vozač KTM-a Migel Oliveira pobednik je današnje trke Moto GP šampionata za Veliku nagradu Tajlanda.

Portugalski motociklista je trku u Buriramu završio za 41 minut, 44,503 sekunde.

Drugo mesto je zauzeo vozač Dukatija Džek Miler (0,730 sekundi zaostatka), a na pobednički podijum se popeo i njegov timski kolega Frančesko Banjaja (1,968 sekundi zaostatka).

Aktuelni svetski prvak vozač Jamahe Fabio Kvartararo trku je završio na 17. mestu.

Trka u Buriramu kasnila je gotovo sat vremena zbog kiše.

U generlanom plasmanu tri trke pre kraja Kvartararo ima 219 bodova, dva boda manje ima drugoplasirani Banjaja, dok je treći Aleš Espargaro iz Aprilije (trku na Tajlandu završio na 11. mestu) sa 199 bodova.

Šampionat se nastavlja 16. oktobra trkom za Veliku nagradu Australije.