Crvena zvezda pobedila Radnik u Surdulici

crvena zvezda, fudbal, surdulica radnik

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su večeras u gostima u Surdulici ekipu Radnika sa 2:0, u meču 29. kola Super lige Srbije.

Povej je Zvezda golom Aleksandra Kataia u 75. minutu. Nakon asistencije Hvana, Kraso je lepo proigrao Kataia, koji je udarcem iz prve pogodio suprotan ugao gola Radnika.

Svojim drugim golom na meču, Katai je postavio konačan rezultat u 88. minutu. Nakon centaršuta sa desne strane Katai je ostao sam na drugoj stativi i glavom pogodio bliži ugao.

Crveno-beli su ovom pobedom osigurali prvo mesto u regularnom delu prvenstva, i prednost domaćeg terene u trećem ovosezonskom „večitom derbiju“ protiv Partizana koji će se igrati u plej-ofu.

Zvezda je prva sa 74 boda, i ima sedam više i utakmicu više od drugoplasiranog Partizana. Radnik je na poslednjem, 16. mestu sa 15 bodova.

U poslednjem kolu regularnog dela, Zvezda će dočekati Železničar, dok će Radnik gostovati Napretku.