Mančester siti ubedljiv protiv Lutona za prvo mesto na tabeli Premijer lige

luton, mancester siti, premijer liga

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su na svom terenu Luton 5:1, u utakmici 33. kola Premijer lige i preuzeli prvo mesto na tabeli.

Siti je poveo već u drugom minutu kada je autogol postigao Daiki Hašioka, a prednost je udvostručio Mateo Kovačić u 64. minutu. Treći gol postigao je Erling Haland iz jedanaesterca u 76. minutu, a zatim je pogodak za Luton postigao Ros Barkli u 81. minutu.

Četvrti gol za aktuelnog šampiona postigao je je Žeremi Doku u 87. minutu, na asistenciju Joške Gvardiola. Hrvatski fudbaler postavio je konačan rezultat u trećem minutu nadoknade vremena, na dodavanje Dokua.

Posle 22. pobede u ligi Siti je preuzeo prvo mesto na tabeli sa 73 boda, dva boda više ali i utakmicom više od Arsenala i Liverpula. Drugoplasirani Arsenal igra u nedelju na svom terenu protiv Aston Vile, a trećeplasirani Liverpul će dočekati Kristal Palas.

Luton je pretrpeo 20. poraz i 18. je na tabeli, prvi u zoni ispadanja sa 25 bodova.

Brentford je na svom terenu pobedio Šefild junajted 2:0 i prekinuo niz od 10 utakmica bez pobede u Premijer ligi.

Brentford je poveo autogolom Olija Arblastera u 64. minutu, a pobedu je obezbedio Frenk Onjeka golom u trećem minutu nadoknade vremena.

Brentford je prekinuo niz od tri remija, a posle osme pobede zauzima 14. mesto na tabeli sa 32 boda. Ekipa iz Šefilda je posle 22. poraza poslednja na tabeli sa 16 bodova.

Fudbaleri Notingem Foresta odigrali su na svom terenu nerešeno 2:2 protiv Vulverhemptoma.

Vulverhempton je poveo golom koji je Mateus Kunja postigao u 40. minutu, a izjednačio je Morgan Gibs Vajt u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena. Domaći su poveli u 57. minutu golom Danila, a pet minuta kasnije konačan rezultat postavio je Kunja, svojim drugim golom na utakmici u 62. minutu.

Forest je osvojio važan bod u borbi za opstanak, zauzima 17. mesto prvo iznad crte sa 26 bodova i ima bod više od Lutona.

Fudbaleri Barnlija odigrali su na svom terenu nerešeno 1:1 protiv Brajtona.

Domaći su poveli golom Džoša Braunhila u 75. minutu, a izjednačio je Arijanet Murić autogolom u 79. minutu.

Barnli je pretposlednji 19. sa 20 bodova, a Brajton posle 11. remija zauzima 10 mesto na tabeli sa 44 boda.