Partizan lako protiv Radničkog, sa +5 uoči derbija

superliga srbije, fudbal, partizan, radnicki

Fudbaleri Partizana pobedili su Radnički iz Kragujevca sa 2:0 u meču 23. kola Superlige.

Crno beli su pitanje pobednika protiv poslednje plasirane ekipe u Superligi rešili u prvom poluvremenu.

Beograđani su poveli 20. golom u ligi Rikarda Gomeša u 18. minutu, a konačan rezultat postavio je Miloš Jojić pogotkom u 34. minutu susreta.

U 53. minutu gosti su ostali sa igračem manje jer je zbog oštrog starta isključen napadač Vojo Ubiparip, a Partizan je do kraja susreta rutinski odradio posao.

Posle 23. kola, a uoči „Večitog derbija“ Partizan ima pet bodova više od Crvene zvezde.

Pre nedeljnog duela na stadionu „Rajko Mitić“ crno beli će u četvrtak na svom terenu odigrati revanš utakmicu 1/16 finala Lige konferencija protiv Sparte iz Praga.