Proleter hrabro protiv Zvezde, promašen penal i crveni karton kumovali porazu

superliga srbije, fudbal, crvena zvezda, proleter

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u Novom Sadu domaći Proleter sa 2:1, u utakmici 23. kola Superlige Srbije.

Proleter je mogao da povede u 15. minutu, ali je golman Zvezde Milan Borjan odbranio jedanaesterac koji je izveo Nikola Ninković.

Zvezda je povela u 34. minutu golom El Fardu Bena, a izjednačio je Stefan Tomović u 61. minutu.

Pobedu beogradskoj ekipi doneo je Milan Pavkov pogotkom u 87. minutu.

Domaći su utakmicu završili sa desetoricom, pošto je u drugom minutu nadoknade drugi žuti karton dobio Aleksandar Andrejević.

Zvezda sada ima 19 pobeda i sa 60 bodova zauzima drugo mesto na tabeli. Ekipa Dejana Stankovića ima dva boda manje, ali i utakmicu više od prvoplasiranog Partizana. Partizan kasnije u Beogradu igra protiv Radničkog iz Kragujevca.

Proleter je pretrpeo 11. poraz i šesti je na tabeli sa 30 bodova.