Ništa od bronze - kajakaš Marko Novaković ipak četvrti na EP

kajak, marko novakovic

Srpski kajakaš Marko Novaković osvojio je četvrto mesto u disciplini 200 metara na Evropskom prvenstvu, koje se održava u Minhenu.

Organizatori su prvobitno saopštili da je Novaković bio treći, ali je posle zvaničnih rezultata potvrđeno da je srpski kajakaš osvojio četvrto mesto. On je 200 metara prešao za 37,086 sekundi. Bronza je pripala Šveđaninu Peteru Meningu, koji je ostvario vreme od 37,055 sekundi.

Zlatnu medalju je osvojio Portugalac Kevin Santoš (36,975 sekundi), dok je drugi bio Letonac Roberts Akmens (37,028).

Stefan Vekić i Strahinja Stefanović su osvojili treće mesto u B finalu u disciplini dubl na 500 metara. Oni su ostvarili vreme od 1:32.913 minuta. Prvo mesto pripalo je dublu iz Španije (1:32.362), a drugi su bili Poljaci (1:32:868).

Marija Dostanić je osvojila drugo mesto u B finalu u disciplini 500 metara. Ona je stazu prešla za 1:57.301 minuta. Prvo mesto osvojila je Francuskinja Vanina Paoleti.

Džombeta i Holpert osvojili peto mesto na EP u Minhenu

Srpski kajakaši Anđelo Džombeta i Ervin Holpert osvojili su danas peto mesto u finalu u disciplini K2 1.000 metara na Evropskom prvenstvu, koje se održava u Minhenu.

Srpski kajakaši su ostvarili vreme od 3:19.249 minuta. Zlato je pripalo Nemcima Tamasu Grosmanu i Martinu Hileru, koji su pobedili u vremenu 3:13.812. Srebro su osvojili Španci Francisko Cubeljos i Injigo Penja (3:14.505), dok je bronza pripala Italijanima Samjuelu Burgu i Andrei Šeri (3:15.062).

Kristina Begeč je bila osma u finalu u disciplini 1.000 metara. Ona je ostvarila vreme od 4:10.555 minuta. Zlato je pripalo Mađarici Noemi Pup (4:00.276), srebro je osvojila Poljakinja Justina Iskržička (4:00.542), dok je bronzana bila Izabel Kontreras iz Španije (4:01.419).

Strahinja Bukvić je osvojio osmo mesto u disciplini KL3 200 metara, pošto je stazu prešao za 46,06 sekundi. Zlatnu medalju je osvojio Španac Huan Antonio Valje ispred Poljaka Mateuša Survila i Britanca Džonatana Janga.

Vuk Radovanović je bio osmi u fisciplini KL2 metara. On je ostvario vreme od 47,044 sekunde. Zlato je pripalo Italijanu Federiku Mancareli, koji je trijumfovao ispred Ukrajinca Mikole Sinijuka i Britanca Dejvida Filipsona.