Bogdanović odličan u pobedi Atlante, Janis oborio Džabarov rekord

nba, atlanta, bogdanovic, kosarka

Košarkši Detroit pistonsa nadigrali su tim Golden stejta na gostovanju i ubeležili novu pobedu, 119:122. Tim Atlante bio je bolji od Sakramenta, 117:120.

Atlanta je na gostovanju bila bolja od Sakramenta, 117:120. Bogdan Bogdanović je imao zapaženu ulogu u trijumfu svoje ekipe nad nekadašnjim timom. Postigao je 17 poena, osam skokova i tri asistencije za 32 minuta u igri.

Atlanta ima skor od 18 poena i 20 poraza, nalazi se na devetom mestu Istočne konferencije, a u narednom meču igra protiv Lejkersa.

Pistonsi su ubeležili 11 pobedu u sezoni trijumfom nad Golden stejtom. Meč u San Francisku počeo je ujednačeno, razmenom koševa i do kraj prve četvrtine nije bilo većeg uzbuđenja, kada su gosti napravili seriju od osam poena i stigli do 26:34 na kraju prve deonice meča.

Tokom druge četvrtine „ratnici" su imali bolji ritam, pokušavali su da istope prednost Reptorsa, ali su samo prepolovili zalihu iz prve deonice, te je rezultat na kraju druge četvrtine bio 56:60.

Gostujući košarkaši nisu ispuštali prednost do kraja utakmice, pokušavali su brzim napadima igrači Golden stejta da poreme odbranu Reptorsa, ali u tome nisu uspevali.

Završnica utakmice bila je izuzetno uzbudljiva, prvo je Tompson bio precizan sa linije za tri poena, na četiri sekunde do kraja meča, a onda je u narednom napadu Sadik Bej uz zvuk sirene doneo pobedu Reptorsima.

Na kraju rezultat je bio 119:122 u korist Toronto reptorsa. Najefikasniji igrač na meču bio je Tompson sa 30 poena, dva skoka i tri asistencije.

Na drugoj strani Bojan Bogdanović je ubacio 29 poena uz četiri skoka i pet asistencija. U narednoj utakmici Toronto gostuje kod ekipe San Antonija, dok Golden stejt dočekuje košarkaše Orlanda.

Milvoki savladao Toronto u dramatičnoj završnici, Janis oborio Džabarov rekord

Košarkaši Milvoki baksa savladali su nakon produžetaka na gostovanju ekipu Toronto reptorsa 101:104. Adetokumbo je oborio rekord koji je držao Karim Abdul-Džabar, naime Grk je postao prvi igrač još od 1972. godine koji je postigao više od 200 poena, 80 skokova i 30 asistencija u poslednjih pet utakmica NBA lige.

Baksi su otvorili utakmicu serijom od sedam poena, ali je ritam meča ubrzo opao te je prva četvrtina završena u korist gostiju sa neobično malim brojem poena u NBA ligi, 12:13.

Tokom druge deonice bolji ritam igre su imali gosti i konstantno bili u prednosti u odnosu na Reptorse, koji su pravu formu pronašli u narednom periodu meča.

Druga četvrtina je na kraju završena sa poenom zaostatka domaće ekipe u odnosu na Milvoki, 38:39.

Čitav tok meča ličio je na rutinsku pobedu Baksa, minut pre kraja gosti su vodili sa 95:81, nakon čega je krenula serija poena domaćih košarkaša.

Reptorsi su napravili seriju 16:2, zaključno sa trojkom Gerija Trenta 0,8 sekundi pre kraja meča i u dramatičnoj završnici izborili produžetak.

Na kraju meča Milvoki je bio bolji od Toronta 101:104, čime su došli do 25. pobede u dosadašnjem delu NBA lige, s druge strane Repotorsi su na 12. mestu Istočne konferencije sa skorom od 16 pobeda i 22 poraza.

Janis Adetokumbo je odigrao još jedan odličan meč, postigao je tripl-dabl sa 30 poena, 21 skokom i 10 asistencija.

Pritom oborio je rekord Karima Abdul-Džabara iz 1972. godine, jer je na pet vezanih utakmica imao više od 200 poena, 80 skokova i 30 asistencija.

Podsetimo, protiv Vašingtona Adetokumbo je napravio rekord karijere sa 55 poena. Prethodno je ubacio 43 protiv Minesote, a dva dana pre toga 45 u duelu protiv Čikaga.

Šruder predvodio Lejkerse do pobede nad Majamijem

Košarkaši Los Anđeles lejkersa savladali su ekipu Majamija na svom parketu 112:109. Najefikasniji igrač u pobedničkom timu bio je Denis Šruder sa 32 poena.

Lejkersi su ovom pobedom upisali 17. trijumf u sezoni, a imaju 21 poraz. Meč je otvoren naizmeničnim poenima, obe ekipe su bile ravnopravne tokom većeg dela utakmice, ali su u ključnim momentima igrači domaćeg tima bili bolji od protivnika.

Šruder iz Lejkersa bio je najefikasnij igrač na meču sa 32 poena, četiri skoka i dve asistencije. Adebajo iz Majamija ubeležio je dabl-dabl učinak sa 30 poena i 13 skokova, a imao je i tri dodavanja.

Majami je ubeležio 19. poraz u sezoni, a ima i 20 pobeda. U narednom meču igraju protiv Finiks sansa, dok Lejkersi dočekuju tim Atlante.