Loše izdanje Partizana, treći poraz u Evrokupu

partizan, evrokup, košarka, sport

Košarkaši Partizana izgubili su večeras u Beogradu od Burga sa 76:89 (19:22, 21:35, 18:17, 18:15), u utakmici petog kola Grupe A Evrokupa.

Partizan posle pet odigranih utakmica ima dve pobede i tri poraza, dok francuski tim iz tri meča ima dve pobede i poraz.

Najefikasniji u redovima Partizana bio je Nemanja Gordić sa 15 poena, poen manje ubacio je Markus Pejdž, Erik Mika je postigao 12, a Kodi Miler-Mekintajer deset poena.

Burg su do pobede vodili Pjer Pelos sa 28 i Danilo Andjušić sa 23 poena, dok je Alen Omić dodao deset.

Crno-beli su veoma loše odigrali prvo poluvreme, verovatno i najgore ove sezone. Burg je vrlo brzo stigao do prve dvocifrene prednosti (6:16), u finišu druge četvrtine imao je plus 19, a u trećem periodu i 21 poen prednosti.

Domaći tim je u poslednjoj deonici prišao na 11 poena zaostatka, ali je i propustio nekoliko prilika da još više smanji prednost Burga koji je bez većih problema priveo meč kraju.

Partizan naredne srede dočekuje Huventud, dok će Burg ugostiti Bahčešehir.