Rukometaši pančevačkog Dinama porazili Zvezdu

rukomet, rk dinamo, dinamo crvena zvezda, super rukometna liga

Serijom 0:5, tokom koje domaćin nije postigao gol punih deset minuta u drugom poluvremenu, rukometaši Dinama iz Pančeva stekli su ključnu prednost i na kraju osvojili dva boda u derbiju 3. kola Arkus rukometne lige Srbije.

Crvena zvezda je 43 minuta bila ravnopravan rival Pančevcima, ali je naredni pogodak postigla u 53. minutu kada je na semaforu uveliko pisalo 18:23.

Na kraju, u „Šumicama“ – 21:26 (14:14).

Crveno-beli su doživeli drugi poraz, a crno-žuti ostvarili drugu pobedu u šampionatu Srbije u kojem maksimalan učinak posle tri kola imaju Metaloplastika, Partizan i desetostruki uzastopni prvak, Vojvodina.

Najbolji u redovima domaćeg sastava bila su krila, levo Viktor Matičić, sa osam pogodaka iz devet pokušaja i desno Uroš Kulundžić sa šest iz sedam. Goste su predvodili bekovi Veljko Čabrilo i Val Trabelsi sa po pet, odnosno pivot Ilija Bogdanović i levo krilo Marko Perović sa po četiri gola. Briljirao je i Nikola Ćirović na golu sa 15 odbrana.

Golmani Crvene zvezde, Nikola Radovanović i Miloš Kovačević, sakupili su zajedno deset odbrana.

U narednom kolu, 29. septembra, Crbevna zvezda u „Šumicama“ dočekuje Radnički, Dinamo na „Strelištu“ Dubočicu, a u „Slanoj bari“ u Novom Sadu sastaće se Vojvodina i Partizan u derbiju šampionata.

Crvena zvezda: N. Radovanović, Kovačević, S. Radovanović, Grbić, Nenadić 2, Urta 2, Andrejević, Trivunović, Matičić 8, Šmigić, Đurašković, Bujišić 1, Šljukić 1, Pavlović 1, Kolundžić 6, Jelisić.

Dinamo: Ćirović, Jevremović, Marjanović, Ćirović, Ignja, Dornjei 2, Bekić, Bogdanović 4, Perović 4, Stamatović, Čelica 2, Novaković, Čabrilo 5, Trabelsi 5, Kostadinović, Jezdimirović 1, Ilić 3.

Tabela: Metaloplastika 6, Partizan 6, Vojvodina 6, Dubočica 4, Radnički 4, Dinamo 4, Crvena zvezda 2, Vranje 2, Jugović 2, Ub 0, Obilić 0, Proleter 0.