Potpredsednik Narodne stranke i treći na listi „Ujedinjeni za pobedu Srbije“ Miroslav Aleksić izjavio je u Šapcu da je to grad koji bi trebalo da bude poznat po vrednim i uspešnim ratarima, voćarima, povrtarima i stočarima, ali da je, nažalost, danas „najpoznatiji po batinašima sa motkama i čekićima“, koji državnim službenim automobilima napadaju i tuku građane koji sa pravom protestuju protiv vlasti.
„Tuku građane koji se bune zbog malih subvencija, koje je vlast smanjila sa 14.000 dinara po hektaru na 4.000 dinara. Bune se protiv najskupljeg dizel goriva za poljoprivrednike u Evropi, jer država od svakog litra nafte uzme 91 dinar. Bune se jer je veštačko đubrivo poskupelo 300 odsto za godinu dana. Bune se zato što podsticaji za poljoprivredu kasne tri godine“, rekao je Aleksić u razgovoru sa Šapčanima.
„To stanje možemo promeniti iz korena na izborima 3. aprila tako što ćemo batinaše koje štiti vlast poslati u zatvor, a poljoprivredi napraviti potpuni zaokret i novu strategiju koja će omogućiti da poljoprivreda bude iskorišćeni resurs a ne propuštena šansa“, dodao je Aleksić.
Aleksić, koji se poljoprivrednom proizvodnjom bavi u Trsteniku, pozvao je „kolege poljoprivrednike da ne nasedaju na laži da će im sadašnja vlast nešto obezbediti posle izbora, jer naprednjački režim nikoga nije lagao više od poljoprivrednika“.
„Vlast je imala deset godina da ispuni svoja obećanja, koja su sva bila lažna. Sada više nema vremena za čekanje, jer su Srbiji hitno potrebne promene iz korena“, rekao je Aleksić.
Aleksić je istakao da će kao poljoprivrednik u parlamentu biti predstavnik poljoprivrednih proizvođača i da će tražiti „hitno ukidanje akciza na dizel za poljoprivrednike“.
„Kada ljudi sa liste ’Ujedinjeni za pobedu Srbije’ posle pobede na izborima 3. aprila budu odlučivali o najvažnijim pitanjima u državi, za poljoprivrednike Mačve ali i svih drugih delova Srbije obezbedićemo duplo veći budzet za poljoprivredu, koji mora da iznosi 10 odsto od ukupnog državnog budzeta“, rekao je Aleksić.
Aleksić je dodao da deo budzeta za poljoprivredu mora činiti i „krizni budzet“ iz kojeg će se obezbeđivati zaštitne cene strateških poljoprivrednih proizvoda.
„Napravićemo potpuni zaokret u podsticajnoj politici u poljoprivredi i usmerićemo subvencije na mala poljoprivredna porodična gazdinstva koja obrađuju do pet hektara zemlje i koja čine 80 odsto svih gazdinstava u Srbiji“, rekao je Aleksić.
Aleksić je naveo da poljoprivreda sa prerađivačkom industrijom hrane u BDP-u Srbije učestvuje sa 30 odsto, a od poljoprivrede živi milion i po ljudi, što „potvrđuje da su mala poljoprivredna porodična gazdinstva najveći poslodavac u Srbiji“.
„Garantujemo da ćemo 200 miliona evra, koliko vlast godišnje daje stranim firmama, usmeriti na domaću privredu i poljoprivredu“, zaključio je Aleksić.