Ubedljiv poraz vaterpolista Srbije od Madjarske

vaterpolo reprezentacija srbije, srbija madjarska

Vaterpolo reprezentacija Srbije izgubila je od selekcije Madjarske sa ubedljivih 7:16 (2:3, 0:4, 2:4, 3:5), u utakmici drugog kola Evropskog prvenstva u Splitu.

Srbija sada ima pobedu i poraz, dok su aktuelni šampioni Evrope upisali i drugi trijumf. Madjari su ovom pobedom osigurali plasman u četvrtfinale, dok će izabranici Dejana Savića morati da se kroz osminu finala bore za plasman medju osam najboljih reprezentacija.

Madjari su posle prve četvrtine imali prednost od 3:2, a meč su prelomili u drugoj deonici koju su dobili sa 4:0. U nastavku su vaterpolisti Srbije zaigrali za nijansu bolje, što nije bilo dovoljno da izbegnu ubedljiv poraz.

U timu Srbije su po dva gola postigli Radomir Drašović i Strahinja Rašović, dok je Madjare do pobede vodio Kristijan Manherc sa četiri pogotka.

Vaterpolisti Srbije u poslednjem kolu igraće protiv Slovenije, a Madjarska protiv Izraela.

Trenutno: Se čita...