Vaterpolisti Srbije poraženi od Mađarske u poslednjem meču grupne faze

VATERPOLO, srbija, k-013, olimpijske igre pariz

Muška vaterpolo reprezentacija Srbije poražena je danas od selekcije Mađarske rezultatom 17:13 (2:4, 7:3, 6:2, 2:4) u meču poslednjeg, petog kola grupe B na Olimpijskim igrama u Parizu.

Najefikasniji u selekciji Srbije bio je Dušan Mandić sa pet golova, dok je Miloš Ćuk zabeležio tri. U reprezentaciji Mađarske najbolji su bili Janoš Fekete i Đerdo Zalanki, koji su postigli po četiri gola.

Vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je četvrto mesto u grupi B sa šest bodova, a u četvrtfinalu OI će igrati sa prvoplasiranom selekcijom iz grupe A. Mađarska je osvojila treće mesto u grupi B sa devet bodova.

Vaterpolisti Srbije su prvu četvrtinu protiv Mađarske dobili rezultatom 4:2. Mađari su početkom druge četvrtine stigli do izjednačenja, 4:4, a onda su zaigrali angažovanije i prvo poluvreme su rešili u svoju korist rezultatom 9:7.

Vaterpolisti Mađarske su nastavili sa dobrom igrom, a u poslednju četvrtinu su ušli sa vođstvom 15:9. Mađarska je na kraju slavila rezultatom 17:13.

Preostali mečevi petog kola grupe B biće odigrani kasnije danas, a sastaće se: Australija - Japan (13.35) i Francuska - Španija (20.05).

Parovi četvrtfinala OI biće poznati po završetku svih mečeva grupne faze. Četvrtfinalni dueli na OI biće odigrani za dva dana.

Moramo bolje u odbrani

Selektor vaterpolo reprezentacije Srbije Uroš Stevanović izjavio je posle poraza od Mađarske da je on rezultatski nevažan, jer smo obezbedili plasman u četvrtfinale, ali je istakao da igra koju smo prikazali zabrinjava.

Sa ovakvom odbranom ne može da se igra ni protiv koga, jer je 17 golova stvarno previše, ali turnir počinje prekosutra i više nemamo prava na grešku, ni na priču, rekao je Stevanović.

Komentarišući podatak da su naši golmani imali samo pet odbrana, Stevanović je kazao da to nije bilo odlučujuće, jer nismo bili agresivni u odbrani, zona nije bila pokretljiva, a blokovi su bili užasni.

Stevanović u najvažnijoj utakmci na turniru očekuje bolje izdanje našeg tima.

Sgurno će biti bolje, a za šta će to biti dovoljno videćemo. Želim da bolje uđemo u meč i da odbrana bude bolja, imamo dva dana da ispravimo loše stvari, rekao je Stevanović.