Borusija Dortmund ubedljiva protiv Herte

fudbal, dortmund, herte

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su na svom terenu Hertu sa 4:1, u utakmici 21. kola Bundeslige.

Domaći su poveli golom Karima Ademija u 27. minutu, a pet minuta kasnije prednost je udvostručio Donjel Malen. Pogodak za Hertu postigao je Luka Tuzar u 47. minutu, a dva gola prednosti Dortmundu vratio je Marko Rojs u 76. minutu.

Konačan rezultat postavio je Julijan Brant golom u 90. minutu, prenosi Bet at home.

Borusija je iskoristila kiks dve vodeće ekipe u ovom kolu i uključila se u borbu za sam vrh. Dortmund sada ima 14 pobeda i 43 boda na drugom mestu, koliko imaju i prvoplasirani Bajern iz Minhena i Union Berlin.

Herta je pretrpela 12. poraz i pretposlednja je na tabeli sa 17 bodova.