Brajton pobedio Mančester junajted na Old Trafordu

brajton, mancester, fudbal

Fudbaleri Brajtona pobedili su danas na gostujućem terenu Mančester junajted sa 2:1, u utakmici prvog kola Premijer lige.

Brajton je bio bolji na Old Trafordu, a predvodio ga je dvostruki strelac Paskal Gros, koji je postigao golove u 30. i 39. minutu.

Konačan rezultat postavio je fudbaler Brajtona Aleksis Mekalister, autogolom u 68. minutu.

Fudbaler Junajteda Kristijano Ronaldo utakmicu je počeo na klupi za rezervne igrače, a u igru je ušao u 53. minutu, kada je zamenio Freda.

Trener Junajteda Erik ten Hag postao je prvi trener tog kluba koji je izgubio u svojoj prvoj utakmici u Premijer ligi još od avgusta 2014. godine, kada se to dogodilo njegovom sunarodniku Luju van Galu protiv Svonsija.

Fudbaleri Lestera ispustili su danas dva gola prednosti i odigrali nerešeno 2:2 protiv Brentforda na svom terenu.

Lester je poveo u 33. minutu golom koji je postigao Timoti Kastanj, a prednost je udvostručio Kiran Duzberi-Hol. Gostujući tim smanjio je zaostatak u 62. minutu pogotkom Ajvana Tounija, a bod je doneo Džoš Dasilva u 86. minutu.

Kasnije igraju Vest Hem i aktuelni šampion Premijer lige Mančester siti.