Brentford dao četiri gola Junajtedu za poluvreme

brentford, mancester, fudbal

Fudbaleri Brentforda pobedili su na svom terenu ekipu Mančester junajteda sa ubedljivih 4:0, u utakmici drugog kola Premijer lige.

Posle poraza od Brajtona u prvom kolu, Junajted je odigrao još lošiji meč i doživeo težak poraz pa je na dnu tabele prvi put od 21. avgusta 1992. godine.

Na drugoj strani, Brentford stigao do prvog trijumfa u novoj sezoni i sada na svom kontu ima četiri boda.

Džoš Dasilva je u desetom minutu „načeo“ mrežu Junajteda, osam minuta kasnije u strelce se upisao Matijas Jensen, Ben Mi je u 30. minutu povisio na 3:0, a tačku na prvo poluvreme i ovaj meč stavio je Brian Mbemo u 35. minutu.

Brentford je postao tek treći tim koji je postigao četiri gola protiv Mančester junajteda u prvom poluvremenu u Premijer ligi, posle Totenhema u oktobru 2020. i Liverpula u oktobru 2021. godine.

Trenera Junajteda Erika ten Haga sada čeka težak zadatak da podigne svoju ekipu, pošto će u narednom kolu na Old Trafordu dočekati Liverpul, dok će Brentford gostovati Fulamu.