Everton osvojio bod protiv Totenhema

everton, totenhem, premijer liga, fudbal

Fudbaleri Evertona odigrali su na svom terenu nerešeno 1:1 protiv Totenhema, u utakmici 29. kola Premijer lige.

Totenhem je poveo na Gudisonu golom Harija Kejna u 68. minutu iz jedanaesterca, a domaći su izjednačili u 90. minutu lepim golom Majkla Kina sa oko 25 metara.

Obe ekipe utakmicu su završile sa desetoricom igrača. Prvo je u 58. minutu isključen igrač Evertona Abdulaj Dukure zbog udaranja u lice Kejna, a 88. minutu crveni karton dobio je Lukas Moura.

Everton je treći put u poslednje četiri utakmice odigrao nerešeno, ukupno deveti put u prvenstvu i ovim bodom izvukao se iz zone ispadanja, zauzima 15. mesto na tabeli sa 27 bodova.

Totenhem je vezao drugi remi i sa 50 bodova zauzima četvrto mesto na tabeli, koliko imaju i trećeplasirani Njukasl i petoplasirani Mančester junajted, koji imaju po dve utakmice manje od londonskog kluba.