Fudbaleri Senegala pobedili Katar na Svetskom prvenstvu

senegal, katar, fudbal, svetsko prvenstvo

Fudbalska reprezentacija Senegala pobedila je danas u Dohi domaćina turnira Katar sa 3:1, u utakmici drugog kola Grupe A na Svetskom prvenstvu.

Senegal je poveo golom koji je u 41. minutu postigao Bulaje Dija, a prednost je udvostručio Famara Djedju u 48. minutu. Prvi gol na šampionatu za Katar postigao je Mohamed Muntari u 78. minutu, a konačan rezultat postavio je Bamba Dijeng pogotkom u 84. minutu.

Senegal je od početka imao inicijativu, ali je ozbiljniju šansu imao tek u 24. minutu kada je Idrisa Gej šutirao pored gola.

Napadi seneglaske ekipe išli su uglavnom preko Ismaile Sara, ali ekipa nije napravila ozbiljniju šansu sve do gola, koji je u 41. minutu postigla posle greške domaćih. Nisu dobro reagovali igrači Katara u odbrani i izgubili loptu, a  Dija je došao do nje i poslao je u mrežu.

Senegal je udvostručio prednost u 48. minutu golom Djedjua, koji je glavom loptu poslao u mrežu posle kornera koji je izveo Ismail Jakobs.

Katar je posle toga pojačao napade, u 62. minutu Abdelkarim Hasan snažno je šutirao pored stative, a tri minuta kasnije dobro je šutirao Almoez Ali, a njegov udarac u korner je izbacio golman Eduar Mendi.

Domaći su u tim trenucima pretili iz prekida, ali je senegalski tim uspevao da se odbrani.

Posle dobre akcije Katar je u 78. minutu postigao prvi gol na šampionatu, kada je posle dobrog centaršuta Muntari glavom savladao Mendija.

U 84. minutu postavljen je konačan rezultat na utakmici. Posle prodora po desnoj strani i dodavanja Ilimana Ndjajea, loptu u mrežu poslao je Dijeng.

U drugoj utakmici u Grupi A, od 17 časova igraju Holandija i Ekvador. Uoči te utakmice Holandija, Katar i Ekvador imaju po tri boda, dok je Katar bez bodova.

U trećem kolu koje se igra 29. novembra, Katar će od 16 časova igrati protiv Holandije, a u isto vreme Senegal protiv Ekvadora.

Trenutno: Se čita...