Grupa H: Pobede PSŽ-a i Benfike, lisabonski tim zbog golova u gostima zauzeo prvo mesto

benfika, psg, liga sampiona

Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su večeras u Torinu ekipu Juventusa sa 2:1, u utakmici poslednjeg šestog kola Grupe H Lige šampiona.

Poveo je francuski klub u 13. minutu, a strelac je bio Kilijan Mbape. On je 40. gol u Ligi šampiona postigao sa ivice šesnaesterca.

Mbape je tako postao najmladji igrač (23 godine, 10 meseci i 13 dana), koji je došao do 40. gola. Prethodni rekord držao je Lionel Mesi.

Juventus je do izjednačenja došao u 39. minutu preko Leonarda Bonučija. Glavom je loptu pred gol poslao Huan Kvardado, a Bonuči je vrhovima prstiju šalje u mrežu rivala.

Pobedu PSŽ-u donosi Nuno Mendeš u 69. minutu, posle asistencije Mesija.

Srpski fudbaler Filip Kostić odigrao je ceo meč za Juventus.

Benfika je na gostovanju savladala Makabi iz Haife sa 6:1.

Lisabonski tim u vodjstvo dovodi Gonsalo Ramoš u 20. minutu, nakon što je loptu spustio Nikolas Otamendi, a Ramoš bio najviši u skoku.

Aleksander Ba je u 25. minutu igrao rukom u kaznenom prostoru Benfike, a sudija je posle gledanja VAR-a pokazao na penal.

Minut kasnije precizan sa „bele tačke“ za izjednačenje bio je Tjaron Šeri.

Benfika je u drugom delu meča zaigrala bolje i postigla pet golova. Prvi u nizu vidjen je u 59. minutu, kada je glavom gol upisao hrvatski igrač Petar Musa.

Deset minuta kasnije precizan je iz slobodnog udarca bio Aleks Grimaldo, dok je Rafa Silva u 73. minutu postigao četvrti gol za goste.

Do kraja golove postižu i Enrike Arauho u 88. i Žoao Marijo u drugom minutu nadoknade.

Benfika i PSŽ imali su po 14 bodova i identičnu gol-razliku (16:7), ali je portugalska ekipa zauzela prvo mesto zahvaljujući većem broju golova u gostima.

Treće mesto koje vodi u šesnaestinu finala Lige Evropa zauzeo je Juventus sa tri boda, dok je Makabi iz Haife sa istim brojem bodova završio na poslednjem mestu, zbog lošije gol razlike.