Mančester siti pobedio Aston Vilu

mancester siti, aston vila, fudbal

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su na svom terenu Aston Vilu sa 3:1, u utakmici 23. kola Premijer lige i primakli se na tri boda zaostatka za vodećim Arsenalom.

Siti je poveo u četvrtom minutu golom Rodrija, na dodavanje Rijada Mahreza, a prednost je udvostručio Ilkaj Gundogan, na dodavanje Erlinga Halanda u 39. minutu.

Treći pogodak za aktuelne šampione postigao je Mahrez u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena iz jedanaesterca, a konačan rezultat postavio je Oli Votkins pogotkom u 61. minutu.

Na početku drugog poluvremena Haland je morao da izađe iz igre zbog problema sa butnim mišićem.

Posle 15. pobede u prvenstvu Mančester siti je drugi na tabeli sa 48 bodova, tri boda manje, ali i utakmicom više od prvoplasiranog Arsenala.

Aston Vila je pretrpela drugi uzastopni poraz, ukupno 10. u ligi i zauzima 11. mesto na tabeli sa 28 bodova.

Siti je dobio poslednjih 13 utakmica protiv Aston Vile u Premijer ligi na domaćem terenu uz gol razliku 41:7.

Trener Sitija Pep Gvardiola je 29. trener koji je predvodio ekipu u 250 utakmica u Premijer ligi. Ostvario je 184 pobede, više od bilo kog trenera u prvih 250 utakmica, a iza njega je Jirgen Klop sa 160.