Mančester siti posle preokreta pobedio Luton, poraz Čelsija

fudbal, premijer liga

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su danas na gostujućem terenu posle preokreta Luton sa 2:1, u utakmici 16. kola Premijer lige.

Luton je poveo golom Elajdže Adebaja u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena, a aktuelni šampion preokrenuo je golovima u drugom poluvremenu.

Izjednačio je Bernardo Silva u 62. minutu, a tri minuta kasnije pobedonosni gol postigao je Džek Griliš.

Utakmicu je zbog povrede stopala propustio napadač Sitija Erling Haland, a trener Pep Gvardiola rekao je da ne zna koliko će fudbaler odsustvovati.

To je prva pobeda Sitija u poslednjih mesec dana u prvenstvu. Ekipa je prekinula niz od četiri utakmice bez pobede u Premijer ligi i četvrta je na tabeli sa 33 boda, četiri manje od prvoplasiranog Liverpula. Arsenal ima 36 bodova, a trećeplasirana Aston Vila 35.

Luton je pretrpeo treći uzastopni poraz, ukupno 11. i u zoni ispadanja zauzima 18. mesto na tabeli sa devet bodova.

Fudbaleri Evertona pobedili su na svom terenu Čelsi sa 2:0.

Domaći su pobedili golovima Abdulaja Dukurea u 54. i Luisa Dobina u drugom minutu nadoknade vremena.

Ekipa iz Liverpula je vezala treću pobedu i 17. je na tabeli sa 13 bodova, četiri više od Lutona, koji je prvi ispod crte.

Čelsi je pretrpeo drugi uzastopni poraz, ukupno sedmi u ligi i ima 19 bodova na 12. mestu na tabeli.

Fudbaleri Fulama pobedili su na svom terenu u londonskom derbiju Vest Hem sa 5:0.

Fulam je poveo u 22. minutu golom koji je posigao Raul Himenes, a prednost je udvostručio Vilijan i 31. minutu.

Treći gol postigao je Tosin Adarabiojo u 40. minutu, a zatim je strelac bio Hari Vilson u 60. minutu. Konačan rezultat postavio je Karlos Vinisijus pogotkom u 89. minutu.

Posle druge uzastopne pobede Fulam je 10. na tabeli sa 21 bodom, dok Vest Hem ima tri boda više na devetom mestu.

Trenutno: Se čita...