Monako pobedio Barselonu, remi Atalante i Arsenala

fudbal, monako, barselona, liga sampiona, atalanta, arsenal, k-013, vesti sport

Fudbaleri Monaka pobedili su večeras kao domaćini Barselonu 2:1, u utakmici prvog kola Lige šampiona, koja se od ove sezone igra u novom formatu.

Strelci za Monako bili su Manes Akliuš u 16. i Džordž Ilenihena u 71. minutu.

Gol za Barselonu postigao je Lamine Jamal u 28. minutu.

Barselona je od 11. minuta igrala sa igračem manje, pošto je direktan crveni karton dobio Erik Garsija.

U narednom kolu, Monako će u Zagrebu gostovati Dinamu, dok će Barselona dočekati Jang Bojse.

Atalanta i Arsenal su u Bergamu odigrali nerešeno 0:0.

Najbolju priliku na meču imala je Atalanta, ali je udarac Retegija sa "bele tačke" odbranio golman Arsenala Raja.

Atalanta će u drugom kolu gostovati Šahtjoru, dok će Arsenal u Londonu na svom terenu igrati protiv Pari Sen Žermena.

Atletiko Madrid je na svom terenu u Madridu pobedio Lajpcig 2:1.

Poveo je Lajpcig golom Benjamina Šeška u četvrtom minutu, a preokret i pobedu Atletiku su doneli pogocima Antoan Grizman u 28. i Hose Maria Himenes u 90. minutu.

Brest je kao domaćin u Genganu pobedio Šturm 2:1.

Strelci za Brest bili su Ugo Magnet u 23. i Abdalah Sima u 56. minutu.

Šturm je do pogotka stigao autogolom Edimilsona Fernandesa u prvom minutu nadoknade poluvremena.

Ove sezone u najelitnijem evropskom takmičenju odigraće se 189 utakmica, umesto kao do sada 125.

Umesto grupne faze, sa osam grupa po četiri ekipe, klubovi će od sada igrati prema jednoj tabeli. Prvih osam ekipa plasiraće se direktno u osminu finala, a ekipe koje zauzmu od devetog do 24. mesta igraće u baražu za plasman u tu fazu. Ostali će završiti takmičenje.