Pari Sen Žermen osvojio Superkup Francuske

pari sen zermen, superkup francuske, nant, fudbal

Fudbalski klub Pari Sen Žermen osvojio je večeras Superkup Francuske, pošto je u Tel Avivu pobedio Nant sa 4:0.

Pari Sen Žermen poveo je u 22. minutu golom Lionela Mesija, a prednost je udvostručio Nejmar u petom minutu nadoknade prvog poluvremena iz slobodnog udarca.

Treći gol postigao je Serhio Ramos u 57. minutu, a konačan rezultat postavio je Nejmar pogotkom iz jedanaesterca u 82. minutu. Prethodno je Brazilca faulirao Žan-Šarl Kateleto za penal, a fudbaler je tada dobio crveni karton.

Utakmica francuskog šampiona i osvajača Kupa drugu godinu uzastopno odigrana je u Izraelu, a novi trener Kristof Galtje osvojio je prvi trofej sa pariskom ekipom.

Trenutno: Se čita...