Porto nakon produžetaka eliminisao Juventus iz Lige šampiona

porto eliminisao juventus, liga sampiona

Fudbaleri Porta plasirali su se večeras u četvrtfinale Lige šampiona, uprkos porazu na gostovanju Juventusu od 2:3.

U prvom meču Porto je pobedio kao domaćin sa 2:1, pa je zahvaljući golu u gostima ukupnim rezultatom 4:4 prošao dalje.

Poveo je Porto u 19. minutu golom Serđa Oliveire iz penala. Preagresivan u svom šesnaestercu bio je Merih Demiral, pa je sudija Bjorn Kujpers pokazao na belu tačku.

Juventus je izjednačio u 49. minutu golom Federika Kijeze, a na asistenciju Kristijana Ronalda.

Od 54. minuta Porto je igrao sa igračem manje, nakon što je Mehdi Taremi oštro startovao i zaradio drugi žuti karton.

Drugi gol Juventus je postigao u 64. minutu, a strelac je nakon odlične timske akcije ponovo bio Federiko Kijeza.

Juventus nije uspeo da iskristi igrača više i postiggne još jedan gol za prolaz dalje, pa je meč otišao u produžetke.

Serdjo Oliveira je u 115. minutu odlično izveo slobodan udarac, pogodio levi ugao gola Juventusa i doneo Portu izjednačenje.

Samo dva minuta kasnije Adrian Rabio se najbolje snašao posle kornera, glavom polso loptu u mrežu i ponovo doneo prednost Juventusu.

Do kraja meča Juventus nije uspeo da postigne još jedan gol, pa je ovogodišnje učešće u Ligi šampiona završio u osmini finala.