Remi Škotske i Švajcarske u Grupi A Evropskog prvenstva

skotska svajcarska, euro 2024, k-013, fudbal

Fudbaleri Škotske i Švajcarske odigrali su u Kelnu nerešeno 1:1, u utakmici drugog kola Grupe A Evropskog prvenstva.

Škotska je povela pogotkom Skota Mektominija, a izjednačio je Džerdan Šaćiri u 26. minutu.

Nemačka je slavila protiv Mađarske sa 2:0 i tako obezbedila plasman u osminu finala iz ove grupe. Švajcarska je trenutno druga na tabeli sa četiri boda, Škotska ima jedan, dok je Mađarska bez bodova.

Fudbaleri Škotske su odigrali mnogo bolji meč nego u prvom kolu protiv Nemačke, pa su i prvi stigli do prednosti u Kelnu. Posle kontranapada, Skot Mektomini je šutirao iz prve, loptu je na putu ka golu zakačio Šer i poslao je iza leđa svog golmana.

Prednost Škotske je trajala 13 minuta kada je Šaćiri sjajnim udarcem sa oko 18 metara doneo izjadnačenje Švajcarskoj.

I do kraja prvog poluvremena i u nastavku je bilo prilika na obe strane, ali se rezultat nije menjao. Najbliži golu bio je Grant Henli koji je u 67. minutu pogodio stativu švajcarskog gola.

U poslednjem kolu Grupe A, Nemačka igra protiv Švajcarske, a Škotska protiv Mađarske.