Tri gola Halanda za pobedu Mančester sitija

mancester siti, haland

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su danas na svom terenu Vulverhempton sa 3:0, u utakmici 21. kola Premijer lige.

Sva tri gola za engleskog šampiona postigao je Erling Haland, u 40. minutu na asistenciju Kevina De Brujnea, u 49. minutu iz jedanaesterca i u 54. minutu na dodavanje Rijada Mahreza.

To je četvrti het-trik norveškog napadača ove sezone i 25. gol u Premijer ligi.

Siti sada ima 45 bodova, dva manje, ali i dve utakmice više od prvoplasiranog Arsenala.

Vulverhempton je pretrpeo 11. poraz u ligi i zauzima 17. mesto na tabeli sa 17 bodova, koliko ima i Bornmut na 18. mestu, prvom u zoni ispadanja.

Fudbaleri Lidsa odigrali su nerešeno 0:0 na svom terenu protiv Brentforda.

Brentford je deveti put u prvenstvu odigrao nerešeno i osmi je na tabeli sa 30 bodova.

Lids je nastavio niz bez pobede i sa 18 bodova zauzima 15. mesto na tabeli.

Kasnije igraju Arsenal – Mančester junajted.