Vest Hem ubedljiv protiv Genta za polufinale LK

vest hem, gent, liga konferencija

Fudbaleri Vest Hema plasirali su se večeras u polufinale Lige konferencija, pošto su u Londonu pobedili Gent sa 4:1, u revanš meču četvrtfinala.

Prvi duel u Belgiji završen je nerešenim rezultatom 1:1.

Gent je poveo u 26. minutu preko Uga Kejpersa, a rezultat je u 37. minutu izjednačio Majkl Antonio.

Pitanje pobednika londonski tim je rešio u periodu od 55. do 63. minuta. Prvo je sa penala precizan bio Lukas Paketa, u 58. minutu gol postiže Deklan Rajs, a pet minuta kasnije svoj drugi gol beleži Antonio.

Domaća ekipa je mogla i do ubedljivijeg trijumfa, ali je gol Džaroda Bouena iz 71. minuta poništen zbog igranja rukom.

Vest Hem će u polufinalu igrati protiv Fjorentine. Prvi meč se igra u Firenci 11. maja, a revanš je sedam dana kasnije u Londonu.