Crvena zvezda pobedila Efes za kraj Evroligaške sezone

koskarka, evroliga, efes, crvena zvezda

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u Beogradu Efes sa 93:85 (21:29, 19:11, 25:22, 28:23), u poslednjem, 34. kolu Evrolige.

Najbolji kod Zvezde bio je Nikola Kalinić sa 16 poena, 10 skokova i osam asistencija. Nejt Volters i Ognjen Dobrić su zabeležili po 15 poena. Luka Mitrović je upisao 11, a Dejan Davidovac 10 poena.

Najefikasniji kod Efesa bili su Šejn Larkin sa 16, Brajant Daston sa 14, Kris Singlton sa 13 i Džejms Anderson sa 12 poena.

Efes je bolje ušao u meč i prvu deonicu završio sa osam poena prednosti. U drugoj četvrtini Zvezda je zaigrala mnogo bolje, posebno u odbrani, i uspela da na poluvreme ode sa nerešenim rezultatom 40:40.

U nastavku meča, Zvezda se razigrala i u fazi napada. Uz dobru efikasnost i čvrstu igru u odbrani uspela je da ostvari pobedu u poslednjem ovosezonskom evroligaškom meču.

Zvezda nije uspela da se plasira u plej-of Evrolige zauzevši 11. poziciju sa 12 pobeda i 16 poraza. Efes će u plej-of sa petog mesta, do kog je stigao sa skorom od 16 pobeda i 12 poraza.