Francuska ubedljiva protiv Poljske za finale Evrobasketa

evrobasket, francuska, poljska, kosarka

Košarkaška reprezentacija Francuske plasirala se u finale Evropskog prvenstva, pošto je savladala Poljsku sa 95:54 (15:9, 19:9, 30:18, 31:18).

Najbolji učinak u pobedničkoj selekciji imao je Geršon Jabusele sa 22 poena, dok su Evan Furnije i Eli Okobo dodali po 10 poena.

U selekciji Poljske nijedan igrač nije imao dvocifren učinak, a najefikasniji su bili Ej Džej Sloter i Mihal Mihalak sa po devet poena.

Francuska je već na početku meča došla do šest poena prednosti (8:2) i na kraju prve četvrtine vodila je sa 15:9.

U drugoj deonici Francuska dolazi do dvocifrene razlike, a na poluvreme aktuelni olimpijski viceprvaci odlaze sa vođstvom 34:18.

I u nastavku igre selekcija Francuske je bila bolja, a najveću prednost imali su u poslednjoj četvrtini, kada su vodili sa 95:51.

Poslednju medalju na Evropskom prvenstvu Francuska je osvojila 2015. godine, kada je u borbi za bronzu bila bolja od Srbije, dok je poslednje zlato osvojila 2013. godine na takmičenju u Sloveniji.

Večeras od 20.30 u drugom polufinalu se sastaju Španija i Nemačka.

Meč za bronzu biće odigran u nedelju od 17.15, a finale je na programu od 20.30.