Golden stejt bolji od Denvera, Bruklin slavio protiv Filadelfije

golden stejt, denver, bruklin, filadelfija

Košarkaši Golden stejta pobedili su prošle noći u gostima ekipu Denvera sa 119:102 i tako se revanširali Nagetsima za tri poraza ove sezone.

Voriorse je do pobede vodio Stef Kari koji je ubacio 34 poena, od čega 24 u drugom poluvremenu, Džordan Pul je dodao 21, dok su Džonatan Kumiga i Klej Tompson postigli po 18 poena.

Srpski košarkaš Nemanja Bjelica se za 20 minuta na parketu nije upisao u strelce, ali je upisao dva skoka i tri uspešna dodavanja.

U timu Denvera ponovo je najbolji bio Nikola Jokić kojem je nedostajala jedna asistencija za 19. tripl-dabl u sezoni. Srpski centar je za 32 minuta na terenu postigao 23 poena, uz 12 skokova i devet asistencija.

Monte Moris je dodao 19 poena za poraženi tim, Džef Grin je dodao 11, a Aron Gordon deset poena.

Golden stejt je drugi na tabeli Zapadne konferencije sa 45 pobeda i 22 poraza, dok je Denver i dalje šesti sa skorom 40/27.

U drugoj utakmici odigranoj prošle noći, Bruklin je pobedio Filadelfiju sa ubedljivih 129:100.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Kevin Durent sa 25 poena, 14 skokova i sedam asistencija, poen manje je ubacio Set Kari, dok je Kajri Irving utakmicu završio sa 22 postignuta poena.

U redovima Filadelfije istakao se Džoel Embid sa 27 poena i 12 skokova, dok je Džejms Harden postigao 11 poena.

Filadelfija je treća na Istoku sa 40 pobeda i 25 poraza, dok su Netsi osmi sa skorom 34/33.