Juniorska košarkaška reprezentacija Srbije osvojila bronzu na EP

kosarkaska reprezentacija, evropsko prvenstvo

Košarkaška reprezentacija Srbije do 18 godina osvojila je danas bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Izmiru, pošto je pobedila selekciju Slovenije sa 70:67 (13:16, 19:18, 20:20, 18:13).

Najefikasniji u pobedničkoj selekciji bio je Djordje Ćurčić sa 21 poenom, Lazar Djoković je upisao 15 poena, uz devet skokova, dok je Ilija Milijašević dodao 11 poena i po četiri skoka i asistencije.

U selekciji Slovenije bolji od ostalih je bio Alen Zulić sa 16 poena, a poen manje je dodao Jan Zemljič, uz devet skokova i pet asistencija.

Srbija je ranije plasmanom u polufinale osigurala nastup na Svetskom prvenstvu u kategoriji do 19 godina, koje se održava naredne godine.

U finalu Evropskog prvenstva se od 19.30 sastaju selekcije Španije i Turske.

Trenutno: Se čita...