Kanada pobedila Australiju, Španija u triler završnici srušila Grčku, Francuzi "preživeli" Japan

kosarka, olimpijske igre pariz, k-013

Muška košarkaška reprezentacija Kanade pobedila je danas u Lilu selekciju Australije rezultatom 93:83 (26:28, 19:21, 27:21, 21:13) u meču drugog kola grupe A na Olimpijskim igrama.

Najefikasniji u selekciji Kanade bio je Ri Džej Baret sa 24 poena, dok su Dilon Bruks i Šej Gildžes-Aleksander ubacili po 16.

U reprezentaciji Australije najbolji je bio Džoš Gidi sa 19 poena, Džok Lendejl je dodao 16, a Dante Eksum 15.

Grcima nije dovoljan samo Janis – Španija u triler završnici bolja od Helena

Košarkaši Španije pobedili su Grčku rezultatom 84:77 u meču drugog kola grupe A na Olimpijskim igrama.

Aktuelni prvaci Evrope Španci su posle prvog dela igre vodili 49:35, ali su Grci uspeli da uhvate priključak u trećoj deonici. U poslednjih 10 minuta se ušlo vođstvom 62:56. Grčka je četiri ipo minuta pre kraja stigla do 71:71, ali je Španija zatim prelomila meč serijom 8:0.

Santi Aldama je predvodio Španiju ka pobedi sa 19 poena, Serhio Ljulj je dao 13, Vili Ernangomez 11, Rudi Fernandez 10.

Kod Grčke je ponovo najefikasniji Janis Adetokumbo sa 27 poena. Dvocifren je bio još samo Vasilis Toliopulos sa 14.

Španija sad ima pobedu i poraz, a Grčka dva poraza i nema više nikakve šanse da se plasira u četvrtfinale.

Košarkaši Francuske pobedili Japan posle produžetka

Košarkaši Francuske pobedili su Japan posle produžetka rezultatom 94:90 (84:84) u meču drugog kola grupe B na Olimpijskim igrama.

Francuska je bila bolja u prvom poluvremenu, ali nije uspela da prelomi meč. U drugom poluvremenu Japanci su uspeli da stignu i prestignu prednost domaćina. Minut i šest sekundi pre kraja Japan je poveo 80:77, da bi trojkom izjednačio Evan Furnije 50 sekundi pre kraja. Usledila je serija Japana 4:0 za 84:80 na 16 sekundi pre kraja. Deset sekundi pre kraja Metju Stracel trojkom uz dodatno slobodno bacanje poravnava na 84:84. Juki Kavamura je promašio šut za pobedu Japana, pa se otišlo u produžetak.

Serijom 8:0 na startu produžetka delovalo je da je Francuska prelomila meč, ali Japan je osam sekundi pre kraja sitigao na minus dva - 90:92. Šest sekundi pre kraja Stracel realizuje oba slobodna bacanja i tako stavlja tačku na utakmicu.

Viktor Venbajama je predvodio Francusku sa 18 poena, Stracel je dao 17, Evan Furnije 14, a Geršon Jabusele 13 poena.

Juki Kavamura je dao 29 poena za Japan, Rui Hačimura, koji je isključen osam i po minuta pre kraja, dao je 24, a 16 Džoš Hokinson.

Kasnije danas u grupi B igraju Nemačka i Brazil. U poslednjem kolu igraju Japan i Brazil, odnosno Nemačka i Francuska.

Trenutno: Se čita...