Košarkašice Srbije pobedom započele turnir na Olimpijskim igrama

kosarkasice, srbija, OI, olimpijske igre pariz, k-013

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je selekciju Portorika rezultatom 58:55 u prvom kolu grupe A na Olimpijskim igrama.

Reprezentacija Srbije je dobro počela meč, prvu četvrtinu dobila je rezultatom 23:15.

U drugoj četvrtini, Srbija je nastavila da povećava prednost, koja je u jednom trenutku bila 20 razlike. Košarkašice Srbije su na kraju prvog poluvremena vodile 43:26.

Srbija je održavala prednost u trećoj četvrtini koja je završena rezultatom 55:36. Košarkašice Portorika su u poslednoj deonici napravile seriju od 14:0 i tako su smanjile prednost Srbije na 55:50.

Srbija je prvi koš u četvrtoj četvrtini postigla posle sedam minuta igre.

Portoriko je do kraja meča imao priliku da izjednači, ali je reprezentacija Srbije uspela sa sačuva prednost i na kraju pobedi, iako je u poslednjoj četvrtini postigla samo tri poena.

Najefikasnija u redovima Srbije bila je Dragana Stanković sa 15 poena, dok je Jovana Nogić ubacila 14. Saša Čađo je zabeležila 10 poena.

U redovima Portorika istakla se Triniti San Antonio sa 11 poena.

Srbija će u sredu od 13.30 časova igrati utakmicu drugog kola protiv selekcije Kine, dok će se Portoriko istog dana od 11 časova sastati sa Španijom.

Španija je ranije danas posle produžetaka pobedila Kinu 90:89.