Korne izbacila Halep za svoje prvo grend slem četvrtfinale

korne alize, simona halep, australijan open, tenis

Francuska teniserka Alize Korne plasirala se danas u svoje prvo grend slem četvrtfinale, pošto je u osmini finala Otvorenog prvenstva Australije u Melburnu pobedila Rumunku Simonu Halep sa 6:4, 3:6, 6:4.

Korne je vodila sa 6:4 i 3:1 pre nego što je izgubila pet uzastopnih gemova i 16 uzastopnih poena pa je meč otišao u treći, odlučujući set.

Halep je spasila dve meč lopte na svoj servis u devetom gemu trećeg seta, ali je Korne u narednom iskoristila treću meč loptu za svoje prvo grend slem četvrtfinale u 63 nastupu na najvažnijim turnirima.

Korne je prva Francuskinja koja je stigla do četvrtfinala Australijan opena od Marion Bartoli 2009. godine.

Trenutno 61. teniserka sveta će se za plasman u polufinale Australijan opena boriti sa Amerikankom Danijel Kolins koja je u prvom meču osmine finala bila bolja od Belgijanke Eliz Metrens sa 4:6, 6:4, 6:4 posle dva sata i 51 minuta borbe.

Kolins je u prvom setu vodila sa 3:1, pre nego što je izgubila narednih šest od sedam gemova i ujedno i prvi set sa 6:4. I u drugom setu je imala 3:0, servirala je pri rezultatu 5:3 za set ali je Mertens napravila brejk. Međutim, već u narednom gemu je Kolins vratila brejk i odvela meč u treći set.

Mertens je prva stigla do brejka, povela je sa 2:1, ali je Kolins odmah izjednačila na 2:2, da bi odlučujući brejk na meču napravila u desetom gemu kada je posle duple greške protivnice iskoristila treću meč loptu za treće grend slem četvrtfinale, a drugo u Melburnu.