Demokratska stranka saopštila je, povodom Svetskog dana siromašnih, da se Srbija suočava sa ozbiljnim problemom siromaštva i socijalne isključenosti, navodeći da gotovo svaki četvrti građanin živi u riziku od siromaštva.
U saopštenju DS ističe da iza statističkih podataka stoje ljudi koji svakog meseca moraju da odlučuju da li imaju dovoljno novca za hranu, račune i lekove i čega će morati da se odreknu.
Demokratska stranka ocenjuje da istovremeno veliki iznosi javnog novca odlaze kroz korupciju, nameštene poslove i preplaćene projekte, zbog čega tvrdi da Srbija nije siromašna zemlja, već zemlja čiji se resursi, kako navode, nedovoljno koriste za potrebe građana.
DS kritikuje vlast Aleksandra Vučića i tvrdi da se siromaštvo i ekonomska nesigurnost koriste za političku kontrolu građana kroz zapošljavanje, jednokratna davanja i druge oblike pomoći.
Stranka navodi da bi smanjenje korupcije omogućilo veća ulaganja u socijalnu zaštitu, obrazovanje, zdravstvo, zarade i razvoj zemlje.
„Srbija ima dovoljno za svoje građane. Nema dovoljno i za građane i za mafiju koja se bogati na njihov račun“, poručuje Demokratska stranka.
Dodaj komentar