Evropska demokratska partija izrazila je zabrinutost zbog preuzimanja grupe Adria News Network od strane fonda Alpac Capital, ocenjujući da se promena vlasničke i upravljačke strukture dešava u osetljivom trenutku za Srbiju, pred izbore, prenela je agencija Beta.
Evropske demokrate su na mreži Iks navele da su N1, Nova, Danas i Radar među ključnim nezavisnim medijima u zemlji i upozorile na pritiske kojima su novinari izloženi.
Istakli su da dele zabrinutost novinara, sindikata i profesionalnih udruženja i zatražili da urednička nezavisnost, radna mesta i profesionalna prava budu u potpunosti zaštićeni tokom predstojećeg izbornog perioda.
Pre nekoliko dana Alpac Capital preuzeo je upravljačke pozicije u kompanijama koje čine Adria News Network u Srbiji, iako regulatorni postupak pred luksemburškom Nezavisnom upravom za audiovizuelne medije ALIA još nije okončan.
Pedro Vargas Santos David upisan je kao zakonski zastupnik kompanije u Agenciji za privredne registre Srbije, dok su dotadašnji direktori smenjeni.
Dodaj komentar