Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website Nikezić (SSP): Brnabić da odgovori koga je Putin korumpirao kada je sklopljen naftno-gasni sporazum

Nikezić (SSP): Brnabić da odgovori koga je Putin korumpirao kada je sklopljen naftno-gasni sporazum


„Juče ste ponovo optužili ruske i srpske zvaničnike za korupciju i konflikt interesa u vezi vrednosti NIS-a iz 2008. godine, zahtevam da odmah podnesete prijavu istražnim organima Srbije, kao i Eurojustu, Europolu i OECD-u, kako bi se pokrenuo i međunarodni postupak za korupciju protiv Putina i njegovih najbližih saradnika“, rekao je Nikezić koji je i poslanik u Skupštini Srbije, saopštila je ta stranka.

Dodao je da „zahteva da Brnabić podnese i odštetni zahtev Putinu i Ruskoj Federaciji, za nadoknadu štete Republici Srbiji“.

Nikezić je naveo da pošto Brnabić „evidentno ima i dokaze da je Gazpromnjeft stekao akcije NIS-a u koruptivnom postupku, iskoristi to kao pravni osnov da Skupština Srbije ovaj sporazum raskine i NIS vrati u srpsko vlasništvo, čime će okončati i aktuelne sankcije američkog OFAC-a i rešiti naftnu krizu u Srbiji“.

„Ako ništa od ovoga ne uradite u roku od 48 sati, očekujem da vas nadležno tužilaštvo privede zbog širenja lažnih informacija, a vi da podnesete ostavku na funkciju predsednice Skupštine“, rekao je Nikezić.

(Beta)

Dodaj komentar

Pošalji

Trenutno: Se čita...

Najnovije: Na portalu