Predsednik stranke Srbija centar (SRCE) Zdravko Ponoš ocenio je da je aktuelna Vlada Đura Macuta ocenio je da će parlamentarni izbori bizi raspisani u septembru, a da će predsednik Aleksandar Vučić biti kandidat za premijera Srpske napredne stranke (SNS).
On je gostujući na TV Nova S naveo da će Vučić "u septembru organizovao godišnjicu osnivanja Pokreta nesvrstanih, pa otputovao u Njujork na Generalnu skupštinu UN da održi govor 23. septembra i to bi mu bio deo kampanje, ali kao predsednika".
"Kada se vrati podneo bi ostavku, a SNS bi predao listu za parlamentarne izbore za kraj oktobra. Predsednički bi mogli da se održe u decembru, jer bi tada, kako planira, kao premijer pomogao svom mršavom kandidatu", naveo je Ponoš.
On je dodao i da kampanja koju SNS upravo vodi na javnim skupovima širom Srbije "ima za cilj da ankeriše njegovo biračko telo", kao i da "anestezira i vrati na spavanje" sve glasače koji su od početka širih društvenih nemira odlučili da participiraju u izborima.
"To je malo prasetine, malo luka, jedan lebac, mršav špricer i okupljanje pod šatorom. Kampanja u kojoj on ubeđuje svoje glasačko telo da pevaju i kad im se plače. S druge strane mi bi trebalo da ubedimo glasače da nije vreme ni za pevanje ni za plakanje, nego za sklanjanje ovoga i da se uzme život u svoje ruke", kaže Ponoš.
On je istakao da bilo dobro da protivnici režima imaju zajedničkog predsedničkog kandidata, kao i da je uveren da će studenti voditi računa o tome da predlože nekog ko je prihvatljiv i ostalima iz opozicije.
"Bio bih srećan da smo i sada politički zajedno, ali ako je njihova procena, a oni su većinski partner, da to sad ne žele ili neće - u redu je. Ali, ako oni budu uspešni i mi budemo isto tako uspešni, bićemo zajedno posle izbora".
Dodaj komentar