Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website Zorana Arunović bronzana u Granadi – 34. medalja u Svetskom kupu

Zorana Arunović bronzana u Granadi – 34. medalja u Svetskom kupu

zorana arunovic, streljastvo, k-013, vesti srbija

Zorana Arunović je kolekciju odličja obogatila sa 34. medaljom u Svetskom kupu. Pretposlednjeg dana SK u Granadi, Zorana je osvojila bronzu vazdušnim pištoljem. Sada u riznici ima 28 medalja sa godišnjih turnira i šest sa finalnih turnira Svetskog kupa.

Arunovićeva je u kvalifikacijama zauzela četvrto mesto, pogodivši 582 kruga. Najbolja je, sa 584, bila aktuelna svetska prvakinja Kijanksun Jao (Kina), lider na svetskoj rang listi.

U finalu je dominirala druga kineska takmičarka Jijao Šen, debitantkinja na velikom seniorskom takmičenju i osvajačica tri medalje na Juniorskom prvenstvu sveta 2022. godine. Od početka do kraja bila je na čelu, ali se zato izuzetno izjednačena borba vodila za ostale pozicije.

Zorana je posle pet hitaca bila na četvrtom mestu. Sredinom finala je popustila, pogodila nekoliko devetki, i ušla u „opasnu zonu“, u jednom trenutku pala na sedmu poziciju. Međutim, na vreme se vratila u dobar ritam i u borbu za medalju. O tome kako su nijanse odlučivale govori podatak da su sredinom finala, posle 14. hica, četiri takmičarke, uključujući i našu reprezentativku, imale identičan rezultat i delile od trećeg do šestog mesta.

Čelnu poziciju čvrsto je držala Šen, na drugom mestu ju je pratila Mađarica Veronika Major, a kako se finale bližilo kraju, borbu za treće mesto vodile su Arunovićeva i Kijanksun Jao. Kineskinja je pred 20. hitac, kada ispada četvrtoplasirana, bila treća. I pored dobrog pogotka, Arunovićeva nije prestigla Jaovu. Međutim, Majorova je kad je bilo najvažnije popustila i pala sa druge na četvrtu poziciju, pa je naša reprezentativka obezbedila odličje.

U poslednje četii serije plasman se nije promenio. Posle 22. hica, kada se odlučuje bronza, Arunovićeva je bila šest desetih delova iza Kijansun Jao.

Komentarišući finale, Zorana je rekla:

-Bilo je ovo zaista „ludo“ finale, izuzetno izjednačeno. U svakom trenutku sam znala gde se nalazim u plasmanu, bila sam svesna i kada sam bila na ivici da ispadnem. Međutim, nikad ne odustajem. Tako je bilo i sada, nastavljala sam da se borim i uspevala da beležim dobre hice u ključnim trenucima i da nastavljam borbu. Čestitam kineskim takmičarkama i ostalim rivalkama, a žao mi je zbog Veronike Major i načina na koji je ona ostala bez odličja, jer ona je sjajan stelac. Srećna sam zbog bronze, ali i Veronika je zaslužila medalju.

Danas su održane i eliminacije muškaraca u gađanju malokalibarskom puškom iz trostava. Marko Ivanović je pogodio 590 krugova, zauzeo drugo mesto u drugoj grupi i sa ukupno sedmim rezultatom prošao u sutrašnje kvalifikacije. To nije pošlo za rukom Lazaru Kovačeviću i Aleksi Rakonjcu. Kovačević je pogodio 581, a Rakonjac 578 krugova, zauzevši 31, odnosno 35. mesto u prvoj grupi. Učestvovalo je 76 strelaca, a u kvalifikacijama će učestvovati njih 46.

Uz Ivanovića, u nedelju će se takmičiti i Aleksandra Havran, koju očekuje takmičenje vazdušnom puškom.

Vazdušni pištolj, žene: 1. Jijao Šen (Kina) 244,2, 2.Kijanksun Jao (Kina) 239,6, 3. Zorana Arunović (Srbija) 219,3... Kvalifikacije: 1. Jao (Kina) 584... 4. Arunović 582...

Dodaj komentar

Pošalji

Pročitajte još i ovo...

Trenutno: Se čita...

Najnovije: Na portalu