Mitrović doneo pobedu Fulamu, remi Arsenala i Njukasla

mitrovic, fulam, arsenal, njukasl

Fudbaleri Fulama pobedili su na gostovanju ekipu Lestera sa 1:0, u utakmici 19. kola Premijer lige.

Gol za treću uzastopnu pobedu londonskog tima postigao je srpski fudbaler Aleksandar Mitrović u 17. minutu.

On je posle asistencije Vilijana odlično primio loptu, izašao sam pred golmana Denija Vorda i lako ga savladao.

Srpskom napadaču ovo je 11. ovosezonski gol u Premijer ligi. Takođe je postao prvi igrač koji je tri puta uzastopno bio strelac na gostovanjima Fulama, nakon Hejdara Helgusona koji je to uradio u februaru 2006. godine.

Mitrović je u 79. minutu dobio žuti karton, zbog čega će morati da propusti naredni meč svog tima.

Fulam je na sedmom mestu Premijer lige sa 28 bodova, dok je Lester posle trećeg vezanog poraza na 13. mestu sa 17 bodova.

Ekipa Fulama će 12. januara u zaostalom meču dočekati Čelsi. Lester će u regularnom kolu gostovati Notingem Forestu.

Arsenal i Njukasl su u Londonu odigrali nerešeno 0:0.

Ovo je Arsenalu bila tek treća utakmica bez pobede u Premijer ligi. Na prvom mestu Arsenal ima 44 boda, a Njukasl je treći sa devet bodova manje.

Arsenal u sledećem kolu 15. januara gostuje Totenhemu, dok Njukasl istog dana dočekuje Fulam.

Brajton je na gostovanju savladao Everton sa 4:1.

Kaoru Mitoma je doveo goste u vođstvo u 14. minutu i sa tim rezultatom se otišlo na poluvreme.

Brajton je pobedu potvrdio sa tri gola u razdoblju od 51. do 57. minuta. Prvo je gol postigao Evan Ferguson, Soli Marč se u strelce upisao u 54, a tri minuta kasnije pogodak je postigao Paskal Gros.

Konačan rezultat u drugom minutu nadoknade sa penala postavlja Demaraj Grej.

Na tabeli Premijer lige Brajton je osmi sa 27 bodova, dok je Everton 16. sa 15 bodova.

U sledećem kolu Brajton dočekuje Liverpul, a Everton na svom terenu igra protiv Sautemptona.